.

.

Жица Stripper - Електрична Жица Изолирани Соголување Нож Кабел Stripper Електричар Рака Алатки

Жица Stripper - Електрична Жица Изолирани Соголување Нож Кабел Stripper Електричар Рака Алатки

DEN 321.36

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Остри нерѓосувачки челик сечилото овозможува брзо дресот на електрични кабли.Лесно одземање, без оштетување на кабелот јадро.Ергономски дизајн рачка за максимална оперативни удобност.Проѕирен безбедност капа, те штити од ножот кога не е во употреба.Сечилото задната страна е обложена со пластика за да се спречи краток спој.Остри нерѓосувачки челик сечилото овозможува брзо дресот на електрични кабли.Лесно одземање, без оштетување на кабелот јадро.Ергономски дизајн рачка за максимална оперативни удобност.Проѕирен безбедност капа, те штити од ножот кога не е во употреба.Сечилото задната страна е обложена со пластика за да се спречи краток спој.

Кон својствата

Material:
PP + Stainless Steel
Color:
Red
Total Length:
180mm/7.1in
Width:
35mm/1.4in
Package List:
1 x Cable Stripping Knife :
Note:
1. Due to the difference between monitors and light effects, the pictures may not reflect the actual color of the item. :
2. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
Најдобри предлози во категоријата