.

.

Hamimelon 49foot Декоративни Работ Стил Калапи Скриј Лента Заштитник

Hamimelon 49foot Декоративни Работ Стил Калапи Скриј Лента Заштитник

DEN 359.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Универзална вклопат за повеќето автомобили, камиони, спортски автомобили.Материјал : мека ПВЦ хром.пакет : хром сребрена лента x1. Одлично за внатрешни работи & надворешен декорација.Може да се користи на телото или браник за заштита на работ од гребење и шокантни.Флексибилни и лесно да се намали за секоја големина е потребно.Лесна инсталација со адхезивна лента на грбот.Процесот на инсталација : 1. Пред да ја инсталирате, удар лента со Sirocco од фен за подобро adhesiveness. 2. Чистење на апликацијата област со триење на алкохол или вода. 3. Отстрани лента лепило покривање. 4. Се применуваат на трим во вашата локација. 5. Не измијте го вашиот автомобил во рок од 2~3 дена откако ќе се држи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата