.

.

TEKTON 1/2 Инчи Вози x 15/16 Инчен Длабоко 6-Точка Влијание Штекер | SID23024

TEKTON 1/2 Инчи Вози x 15/16 Инчен Длабоко 6-Точка Влијание Штекер | SID23024

DEN 264.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Големината е обележана и со висока видливост на ласерскиот означување и постојан печат по повод одбележувањето дека нема да ги носат надвор. 6-точка приклучок за отворање обезбедува точно одговара за хексадецимален сврзувачки елементи.Radiused аглите се спречи fastener круг-оф, со примена на сила на fastener е рамни страни, наместо нејзините агли.Ги исполнува минимум од 1,3 пати на ANSI/ASME стандард за доказ вртежен момент.Целокупната Приклучок Должина : 3.08 инчи.Штекерот на Крајот Дијаметар : 1.34 инчи.Вози Крајот Дијаметар : 1.34 инчи.Приклучок И Длабочина : 1.41 инчи.TEKTON влијание приклучоци имаат и високо-видливост на ласерскиот означување и постојан печат по повод одбележувањето дека нема да ги носат надвор.Тие се дизајнирани за употреба со двете триење прстен anvils и аретир pin anvils.Прецизни 6-точка отвори обезбеди точно одговара за хексадецимален сврзувачки елементи.Секој штекер големина ги исполнува минимум од 1,3 пати на ANSI/ASME стандард за доказ вртежен момент.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата