.

.

Mora Керамички Вечера Плочки Сет од 6, 10 инчен Јадење Сет - Микробранова печка, Печка, и машина за миење Садови Безбедно, Отпорен на Гребење, Модерен Селски Dinnerware Кујна ?

Mora Керамички Вечера Плочки Сет од 6, 10 инчен Јадење Сет - Микробранова печка, Печка, и машина за миење Садови

DEN 1135.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ТОА Е ВРЕМЕ ДА се УДРИ го ПАУЗИРАТЕ И да го ЈАДАТ : Ова е повеќе од една плоча.Mora е латински збор за "Пауза", како потсетник за да се забави во вашиот неверојатни живот.Вие сте секогаш се е кажано да се направи повеќе, да се оди побрзо, за да биде подобро, но тоа е време за вас да го забави секој еднаш во некое време и да уживаат во својот оброк.Вашиот Mora плочи може да ви помогне да го направите тоа.Секој пат кога ќе го користите Mora плоча тоа е потсетник да се погоди пауза, даде некои време за мене, и пракса свесни за јадење.ДОВЕДЕ СЛОБОДЕН СИТЕ ПРИРОДНИ ГЛАЗУРА : Ние знаеме дека олово е отров, но она што некои од нас не го знаат е дека тоа е во голем број на керамички glazes, бидејќи не постои НИ регулатива за води во возрасни производи.За разлика од други керамички компании, на нашите glazes се доведе слободни, што значи дека никогаш не ќе мора да се грижите за доведе нутриенти во вашиот систем и што сте болни.Бидејќи нашата глазура е сите природни, тоа има тенденција да ја менуваат бојата во зависност од осветлувањето.Бојата може да биде малку повеќе поинаква од она што го гледате на вашиот екран.КРИСТАЛИЗИРАН ОТПОРЕН на ГРЕБЕЊЕ ФОРМУЛА : Нашата глазура е екстра јаки за да се спречи гребнатини од вашиот ножеви и предници.Само ние се произведе кристализиран сјајна глазура која е доволно силна за да се спротивстави на гребнатини под 1000 грама на притисок.Ве молиме имајте во предвид темни ознаки може да се случи поради завршница на одредени есцајг, кои не се гребнатини, но метални остатоци марки.Да се отстранат металните дамки, видете содржина подолу.КЕРАМИЧКИ СО 20% ПОСИЛНА ПАЛАДИН ГЛИНА : Нашата глина беше рафинирани и пукаше со вас во умот.Само имаме Паладин Глина која е за 20% посилна отколку на конкурентите, кои ви даваат посилни и потрајни керамичка плоча.Обликот е дизајниран да магацинот и nestle убаво во вашиот шкафот или полиците, им помогне на вашиот храната изгледа дури и повеќе вкусни, и да бидете среќни секој ден.Нашата кујна плочи се microwavable и исто така замрзнувач, печка, и машина за миење садови безбедно.MORA Е ВЕТУВАЊЕ : Ние обезбедуваме бесплатен наплата или замена за било каков дефект на производите, во секое време.Само нека знаат што се случило.Ние нудиме секојдневна услуги на клиентите затоа што се важни за нас.Нашата цел е да ви помогне да хит пауза, па ние нема да се решат за нешто што не сакате.Ние не сме среќни, освен ако не се.❤.Исхраната е форма на само грижа.Во Mora Керамика, ние сме повеќе од само еден мал бизнис.Ние се потсетник да се погоди пауза, забави, и да уживате во моментот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата