.

.

Fyheart Храна Вакуум Sealer Машина, Автоматски Комерцијални Вакуум Sealer со Дигитална Вага, Сува & Влажна Храна Режими, Авто&Прирачник Опции, Дополнителен Комплет со Торба Ro

Fyheart Храна Вакуум Sealer Машина, Автоматски Комерцијални Вакуум Sealer со Дигитална Вага, Сува & Влажна

DEN 1199.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

[Digital Скала Функција&Влажна Режими ] Храна вакуум sealer машина со скала, ја зачувате вашата кујна простор.Опсег на дигитална вага е 3 KG, и точноста е 0,1 g.На задната страна од скалата, може да се види placemarks "кабелот за напојување".Отворете го капакот, стави 2 ААА батерии во тоа.Притиснете го копчето "Моќ Нула" копчето, а потоа на скала ќе се вклучи (Батерии не се вклучени).Вакуум храна sealer машина карактеристики влажна режими.Можете да ги користите за варени, stewed, или варен храна. [Екран на допир со Автоматски или Рачно Options] Оваа храна sealer вакуум sealer е опремен со неколку допир копчиња (Вакуум печат, Само печат, Контрола).Притиснете го копчето "вакуум sealer" копчето за автоматски да го завршите вакуум запечатување акции.Притиснете на "Контрола" копчето за да се изврши и да престане правосмукалка акција во секое време, и потоа притиснете го копчето "само печат" копчето за да се печат и се спаси.Контрола на правосмукалка време според различни видови на храна, чипс повеќе нема да добиете мелени повеќе. [60k Pa Силна Вшмукување&3 мм Запечатување Ширина] моќен вшмукување сила на комерцијалните вакуум sealer гарантира дека 99.99% на воздухот е отстранета од вакуум торба во рок од 10-20.3 mm запечатување ширина ефикасно да го спречува воздух од внесување торба, проширување на зачувување време на храна за 5 пати.Други евтини вакуум sealers за храна се дизајнирани со 1-2 mm печат ширина и евтини мотори, воздухот можат лесно да влезат во вреќа и да предизвика храна влошување на состојбата. [Дополнителен Комплет со Кеси Машина & Вшмукување Црево] Пакетот вклучува 1 вшмукување црево, 10 вакуум кеси, 1 кеси машина, 1 екстра пена заптивка, 1 прирачник за корисникот, и 1 вакуум запечатување машина.Можете да направите сопствени големина кеси според вашите потреби со кеси машина.На вшмукување црево може да се користи за храна во било vacuumable сад, како што се вино зачувување, бенто кутија за чување, итн. [Совршен за Sous врски, за да обезбедат Готвење] храната вакуум sealer машината е во согласност со важечките безбедност на производите тестирање стандарди.Безбедноста е наш врвен приоритет.Можете да ги користите вакуум sealer храна за sous врски, за да обезбедат готвење.Fyheart е посветена на обезбедување на најдобри производи и услуги.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори во рок од 12 часа.На задната страна од скалата, може да се види на местото на интерпункција "кабелот за напојување".Отворете го капакот, стави 2 AAA батерија во тоа.Притиснете го копчето "Моќ Нула" копчето, а потоа на скала ќе се вклучи.Влажна : за варени, stewed или варен храна.Вакуум Печат : за месо, леб и други сува храна.Само Печат : само да се печат торба.Контрола : притиснете и контрола на вашиот сопствен правосмукалка време.Ставете baa машина на врвот на вакуум sealer.Се прилагодите на вакуум торба големина во зависност од вашата потреба.Се препорачува да се избрише вакуум sealer по употребата.Со соодветна нега, тоа ќе ви обезбеди долго време на услугата. 1 вшмукување црево. 10 правосмукалки. 1 кеси машина. 1 екстра пена заптивка. 1 вакуум запечатување машина. 1 прирачник за корисникот.На задната страна од скалата, може да се види на местото на интерпункција "кабелот за напојување".Отворете го капакот, стави 2 AAA батерија во тоа.Притиснете го копчето "Моќ Нула" копчето, а потоа на скала ќе се вклучи.Поддршка Надворешни Вакуум Систем за производство на Вино приклучокот, Садови, Тегли, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата