.

.

PNGKNYOCN 2 во 1 OTG Конвертор USB 3.0 да Micro USB и Тип C Адаптер за Мобилни Телефони или Таблети

PNGKNYOCN 2 во 1 OTG Конвертор USB 3.0 да Micro USB и Тип C Адаптер за Мобилни Телефони или Таблети

DEN 167.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

2-во-1 OTG конвертор ќе ви помогнат да го поврзете вашиот паметен телефон или таблет на USB уредот, каде можете да уживате во филмови, музика и за статистика фајлови на USB уред.OTG адаптерот поддржува USB-C интерфејс, преносот на податоци го оценувате до 5 Gbps, што е за 10 пати побрз од USB 2.0. Микро USB интерфејс има брзина на 480 Mbps, овозможувајќи ви да трансфер high-definition филмови и големи датотеки во неколку секунди.USB-C до USB Адаптер & Микро USB конвертор може да се користи со мобилни хард диск, тастатура, глувче, читач на картички, USB ХАБ, повеќе периферни уреди.Мулти перформанси конвертор уреди наназад компатибилен со USB 3.0/ 2.0/ 1.1. Компактен, лесен и пренослив, лесно да се спроведе.Plug and play, нема други возачи или софтвер кои се потребни.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот телефон поддржува OTG функција. 2 во 1 OTG Конвертор USB 3.0 да Micro USB и Тип C Адаптер Текст : USB 3.0 Женски.Излез : Micro USB Машки и USB C Машки. 2-во-1 USB 3.0 женски-да-micro USB и Тип-C машки адаптери се погодни за micro USB и Тип-C порти на паметни телефони, таблети или лап-топ компјутери.компатибилен со USB Тастатура,USB Флеш Диск, USB Глушец итн.Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека вашиот телефон или таблет поддржува OTG функција пред да можете да ја користите.Пакувањето содржи : 1* USB 3.0 да Micro USB и Тип C Адаптер.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата