.

.

USB Камера Адаптер, USB Женски OTG Адаптерот Компатибилен со iPhone, iPad, Преносни USB Адаптер за iPhone со Полнење Порта, Ниту една Апликација, Plug and Play

USB Камера Адаптер, USB Женски OTG Адаптерот Компатибилен со iPhone, iPad, Преносни USB Адаптер за iPhone со

DEN 1833.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Plug and Play : usb адаптер за ipad не бара некоја апликација, и нема потреба да се отстрани камерата и мемориската картичка.Користење на usb на i Phone адаптер, вие може да ја копирате убава глетка и симпатична луѓе, фотографии и видеа за i Phone и i Pad.Ова е одличен избор за копирање слики или видео записи од камерата во кратко време.Силна Компатибилност : i Phone да usb адаптер поддржува стандардот фото формати,вклучувајќи JPER и СУРОВА,и SD,HD видео формати,вклучувајќи H. 264 и MPEG-4. Поддршка на сите i Phone-и со i OS 9.2 и нагоре и падовите со i OS 8.0 или подоцна.Полните Вашиот i Phone и i Pad : Овој usb адаптер за iphone додава i Phone порт за полнење, полнење,да гледате фотографии или видеа може да се управува во исто време.Не грижете се за моќта недостиг на вашиот телефон повеќе.Уште поважно, оваа usb на i Phone адаптер исто така, може да ви овозможи да ги споделување на енергија од батеријата со вашите пријатели и да ги реши вашите пријатели' итни потреби.Пријателски Канцеларија Помошник : Светлина и издржливи, краток кабел, подобри перформанси.Со usb камера адаптер, можете директно да приклучок на КОМПЈУТЕР тастатура или глувче во i Pad,подобрување на вашиот пишување брзина и продуктивноста.Да Го направите Најдобриот : со Користење на usb камера Адаптер,Ќе ви донесе повеќе интересни моменти,со Користење на iphone да usb адаптер, Ќе ви донесе повеќе погодност. √ Силна компатибилност : поддршка читач на картички, У диск, MIDI , тастатура, i Phone/i Pad, камера, итн. √ За пренос на податоци помеѓу различни уреди : споделување на енергија од батеријата со вашите пријатели. √ Супер издржлив, лесен за носење : лесни, свитлива, многу погодна за домашни патување. √ Компактниот интерфејс дизајнот на ipad на usb адаптер : не грижете се за лабава интерфејси. √ Идеален за iphone/ipad : полнење и читање може да се врши во исто време, преку i Phone usb адаптер. 1. Добар асистент во заводот(се Поврзете со глувчето и тастатурата, лесно да се контролираат, видот и изменувате датотеки). 2. За видео љубители(Гледајте филмови од вашиот usb флеш диск,совршено решавање на вашиот проблем на мемориската deficency). 3. За играта љубовници(Поврзете го usb камера адаптер за да го игра контролер да ви даде подобар игри искуство). 4. За љубителите на музиката(USB адаптер за iphone поддржува поврзување на i OS уреди за да MIDI интерфејси, тастатури, електрични pianos, тапани, микрофони, итн. -). - За i OS9.2-12.4:Овој адаптер за iphone поддржува само една-начин на пренос од SD/ТФ на i Phone/i Pad. - Само i OS 13 и подоцна поддржува ДВА-НАЧИН на пренос(трансфер не се само слики и видеа, но, исто така, Word, Excel, и PDF, итн.). - Компатибилни уреди со usb адаптер : хард дискот,печатачот,рекордер,игра се справи,чистење на улиците пиштол, преносни Wi Fi,Bluetooth адаптер,soundbox,итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата