.

.

Croci Croci Мачка Отпадоци Еко Чисти Литарски

Croci Croci Мачка Отпадоци Еко Чисти Литарски

DEN 647.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Лесен за чистење е безбедно, толерирана од страна на мачки и мачиња. 20l 6 месеци.Високиот капацитет на апсорпција.Croci бањата.Квалитет и услуга за домашни миленици.Eco Clean е новиот еко-пријателски отпадоци од Croci за мачки, зајаци, глодари, ferrets и влекачи.Еко Чисти ѓубре е направено од специјален и високо абсорбента и clumping растителни влакна кои се згусне во контакт со течности создавање лесно пренослив 'clumping топката".Одредени растителни влакна, високо еколошки и со ниско ниво на влијанието врз животната средина, произлегуваат главно од локалните насади кои овозможуваат директна контрола на квалитет и техники на одгледување.Еко Чисти, благодарение на одредена активна супстанција од растително потекло, ја инхибира формацијата на амонијак, кои предизвикуваат непријатни мириси и ќе ја задоволат вашата мачка тоалет барања до 6 месеци.Eco Clean не марк подови или оштетување на теписи или на тепих.На sanitising дејството на активната состојка го чува хигиенски.Тоа е лесен, лесен за транспорт и лесно да се ослободите од : тоа е целосно biodegradable така soiled отпадоци и цврст отпад може да се отстранува во тоалет или ѓубриво грамада, што значи дека не се генерираат екстра ѓубре.Тоа е еко-пријателски, бидејќи таа не содржи силикон или dusts и тоа се прави со користење на ниско-енергетски процес на производство, кој е слободен од фосилните горива!Eco clean : практична, ефикасен и еко-пријателски растителна основа ѓубре!Тоа е практично поради тоа што е лесен, лесно да се ослободи од и ризик бесплатно.Во сила : многу абсорбента, добра форми цврсти грутки и го неутрализира мирисот.Еко-пријателски : ја намалува на CO2 во атмосферата, ниско влијание врз животната средина производниот циклус.Иновативен и 100% произведено во Италија, проект!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата