.

.

Дваесет И Dixieland Класици Trombone

Дваесет И Dixieland Класици Trombone

DEN 1183.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Дваесет и Dixieland Класици (Музика Минус Еден Trombone) Музика Минус Еден Серија Softcover со CD.Дваесет и голема Dixieland класици кои се презентирани овде во заврши верзии, и потоа како позадини на вашиот сопствен перформанси со Dixieland Сите ѕвезди.Содржи печатени музика резултат и компактен диск со accompaniments.Придружба : Dixieland Сите Ѕвезди : Nat Пирс, пијано; Џим Dahl, trombone; Хал Mc Cusick, кларинет; Рас Саундерс, бас; Тед Сомер, тапани.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата