.

.

Ohaus V31XH4 Храбри 3000 Дел Контрола Скала, 4 kg x 0.1 g

Ohaus V31XH4 Храбри 3000 Дел Контрола Скала, 4 kg x 0.1 g

DEN 19767.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Опис : Ohaus V31 XH4 Храбри 3000 Дел Контрола Скала 4kg x 0.1 g.Авто Shutoff : Yes.Батерија : четирите "C" батерии (не се вклучени).Калибрација Тип : Надворешно.Јазици : Англиски Јазик.Овие компактен индустриски салда нудат исклучително нерамен дизајн за долгорочните перформанси во тешки услови.Храброст е NSF уверение, USDA-АМС прифатени, и поддржува HACCP-сертифицирани системи.Не изложени навртки или рабовите направи овие средства совршен за храна тестирање и сервис околини и да понуди лесно расчистување.Ohaus' класичен Smar Text TM-управуван интерфејс вклучува брилијантен позадинско осветлување на екранот и Да/Не, мени за навигација нуди брз, лесен и интуитивен операција.User-прилагодливи стабилност settings и резолуции овозможи Храброст 3000 серија да работат точно во drafty и нестабилни средини.Екстремни перформанси во исклучително нерамен нерѓосувачки челик дизајн Нема изложени завртки или рабови-совршени за храна тестирање и сервис околини.Сите не ' рѓосувачки челик дизајн со шок и заштита од преоптоварување на тешки опкружувања.NSF уверение, USDA-АМС прифатени, и HACCP-уверение.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата