.

.

Благотворно Допир Чистење Органски Билни Сол, Пеперминт Рузмарин, 10 Унца

Благотворно Допир Чистење Органски Билни Сол, Пеперминт Рузмарин, 10 Унца

DEN 227.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

NO : parabens, phthalates или синтетички мириси.Не тестирање врз животни.Произведени во сад.Оваа 10 мл тегла на Сол Чистење има подигнување, зацврсна мирис профил кој ќе помогне да се ревитализира вашиот ум и дух.Пеперминт етерично масло cools кожата и е познат за да се смири и да се релаксираат мускулите.Рузмарин етерично масло energizes и стимулира.Оваа органски билни сол чистење е страшно за уморни стапала, по долго ден.Ексфолиране за здрава кожа - ароматерапијата за подигнување духови.Exfoliating на кожата, на редовна основа е важен чекор за целокупната кожата health.By нежно sloughing далеку мртвите клетки на кожата, ќе поттикне нови кожата раст.Нашите Органски Кафеав Шеќер Струже се одличен начин да ја измазни кожата додека туширање или после бричење.Нашите Органски Сол Струже со Мртвото Море Сол и Испарува Морска Сол, нежно ги отстраните мртвите клетки на кожата и оставете го вашиот кожата мека, свежа, мазна и свиленкаста.Ова Чистење има додадено Органски Argan и Органски Sea Buckthorn Масла кои имаат вонредно високо ниво на anti-oxidants.Тоа, исто така, содржи нашата единствена, Ајурведа, Органски комбинација на 6 масла кои moisturizes и ги штити во текот на и по третман.Се чувствуваат разликата!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата