.

.

Храна Одделение Бебе Teether, Болка, Чешање Олеснување Мало Бебе Teething Играчка Безбедно за Детето Повеќе од 4 Месеци(зелен)

Храна Одделение Бебе Teether, Болка, Чешање Олеснување Мало Бебе Teething Играчка Безбедно за Детето Повеќе

DEN 1154.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Храна одделение силиконски материјал не е само мека, но, исто така, не содржи отровни материи, обезбедување на безбедноста на бебето.Овие бебе teething играчки се дизајнирани за да се обезбеди поголема флексибилност за да се практикуваат гризе, па како да се смири и да ги ублажи болка и чешање.Тоа може да им помогне на бебето подобра контрола на нивните јазици, и вежбање на мускулите на вилицата во исто време, која е погодна за развој јазик.Печурки форма не е само симпатична, но, исто така, можат ефикасно да се спречи бебето од цицање неговиот прста во устата заедно.Оваа teething играчка е мал во големина, лесен во тежина, па затоа е лесен и удобен за бебето за да се сфати.Функција : 1. Овие бебе teething играчки се дизајнирани за да се обезбеди поголема флексибилност за да се практикуваат гризе, па како да се смири и да ги ублажи болка и чешање.2. Печурки форма не е само симпатична, но, исто така, можат ефикасно да се спречи бебето од цицање неговиот прста во устата заедно.3. Храна одделение силиконски материјал не е само мека, но, исто така, не содржи отровни материи, обезбедување на безбедноста на бебето.4. Тоа може да им помогне на бебето подобра контрола на нивните јазици, и вежбање на мускулите на вилицата во исто време, која е погодна за развој јазик.5. Оваа teething играчка е мал во големина, лесен во тежина, па затоа е лесен и удобен за бебето за да се сфати.Спецификација : Предмет Тип : Бебе Teething Toy Material : Silicone Size : Прибл. 8cm/3.1 неприменливи Возраст : Бебиња над 4 усти Пакет Листа : 1 x Baby Teething Играчка Забелешка : 1. Поради разликата на различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.2. Поради прирачник за мерење, ве молиме оставете мала големина разлики.

Кон својствата

Item Type:
Baby Teething Toy
Material:
Silicone
Size:
Approx. 8cm/3.1in
Applicable Age:
Babies over 4 mouths
Package List:
1 xBaby Teething Toy    :
1. Due to the difference of different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
2. Due to manual measurement, please allow slight size differences. :
Најдобри предлози во категоријата