.

.

VR Слушалки Полни Стојат Носителот База за Потрагата 2, Лесен за Употреба и Инсталирање

VR Слушалки Полни Стојат Носителот База за Потрагата 2, Лесен за Употреба и Инсталирање

DEN 791.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

2 Начини : Тоа може да биде ставен на десктоп или да се залепи за ѕид, за да ви заштедиме многу простор.Лесно да се инсталира.Со Индикатор за Светло : Со полни светлото за дишење, дишење светлина ќе светне кога се полни.Брзо Полнење : Поддршка за брзо полнење, изградена-во смарт чип, со тековната менаџмент функција, тоа може да биде целосно наполнета во околу 3 часа.Широк Компатибилност : Може да се користи за полнење и на екранот на слушалката за Потрагата 2. Со Тип-c магнетни дизајн, слушалки се автоматски adsorbed и наплати.Лесен за Користење : Вметнување на магнетни USB конектор во порт за полнење на шлем, поправи главата заграда, вметнете во USB-C кабелот во порт за полнење на уредот, и да се сврти на прекинувачот за вклучување.Опис : - Лесен за Употреба : Вметнување на магнетни USB конектор во порт за полнење на шлем, поправи главата заграда, вметнете во USB-C кабелот во порт за полнење на уредот, и да се сврти на прекинувачот за вклучување. - Широк Компатибилност : Може да се користи за полнење и на екранот на слушалката за Потрагата 2. Со Тип-c магнетни дизајн, слушалки се автоматски adsorbed и наплати. - Брзо Полнење : Поддршка за брзо полнење, изградена-во смарт чип, со тековната менаџмент функција, тоа може да биде целосно наполнета во околу 3 часа. - Со Индикатор за Светло : Со полни светлото за дишење, дишење светлина ќе светне кога се полни. - 2 Начини : Тоа може да биде ставен на десктоп или да се залепи за ѕид, за да ви заштедиме многу простор.Лесно да се инсталира.Спецификација : - Големина : 30x11.5x8.5cm/11.8x4.5x3.3 инчен - Важи за : за Потрагата 2 - Производ тежина : околу 270g - Боја : white Package Вклучува : 1x Полнење Station1x USB Cable2x Screw Note : 1. Кога ќе полнење на слушалката за Quest2, почекајте 2-3 секунди се додека црвени LED од десната страна на слушалката се пали.Ако тоа не успее, ве молиме да ја наместите слушалките.2. Во ѕидот на владата, ќе треба да ја прилагодите растојанието помеѓу леќи за едно ниво.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата