.

.

XINPUGUANG 8pcs 100Watt 12Volt Соларен Панел Moncrystalline Модул 800W Соларни Комплет 40A Задолжен Контролор, Продолжување Кабел ,Z-Тип Монтажа голема Заграда за RV Приколка Camper Морски И?

XINPUGUANG 8pcs 100Watt 12Volt Соларен Панел Moncrystalline Модул 800W Соларни Комплет 40A Задолжен Контролор,

DEN 191.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

♣ Основна компонента за off-grid апликации, како што се RVs, приколки, бродови, фрла, и кабини.Лесно да се инсталира со Z загради и пред-drilled дупки на задниот дел од панел за брза монтажа и обезбедување. ♣ Напредни gre материјал со multilayered лист laminations за подобрување на мобилен перформанси и да се обезбеди подолг животен век. ♣ Корозија-отпорни алуминиумска рамка за проширена употреба на отворено, дозволувајќи им на панели за да траат со децении, како и да издржат високи ветрови (2400 Pa) и снег товари (5400 Pa). ♣ Бајпас диоди се пре-инсталиран во водоотпорен IP-65 оценет juncton кутија за да се минимизира моќ пад предизвикан од сенка и да се обезбеди одлични перформанси во ниско-светло средини. ♣Што се вклучени:8pcs соларен панел ,2 парчиња 40 A задолжен контролор ,2 поставете Продолжување кабел,1 сет Батеријата приклучен кабел ,32pcs Монтажа голема заграда,2 сет Паралелно адаптер.Опис На Соларен панел комплет се совршени за инсталација на вашиот RVs, приколки, бродови, свлечишта, кабини,приколка ,итн.со овие off-grid соларни колекции youcan уживаат сите удобноста на сигурен напојување за AC апарати за дома користи или за професионална работа.обезбедувајќи многу бенефиции, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на, тивка моќ производство и мрежа независност.Додавање на соларен панел за полнење може да се прошири на вашиот патувања повеќе од кога било досега.Спецификација Максимална Моќност (Pmax) : 100 W Максимална Систем Напон : 700 DC Максимална Моќност Напон (Вмп) : 18 V Отворено Коло Напон : 21.6 V Максимална Моќност Струја (Imp) : 5.55 Краток Спој Струја : 6.06 Големина : 1160*530*25мм(45.66 X20.86 X9.84 во).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата