.

.

Буш Работ Merino Волна Ткаенината Beanie Шапка

Буш Работ Merino Волна Ткаенината Beanie Шапка

DEN 1485.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Merino Волна. 100% највисок квалитет на природен superfine Австралиската Merino волна.ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ УДОБНОСТ : Буш Edge е Midweight Merino Волна Ткаенината Beanie е создадена со високи перформанси удобност во предвид со супериорен водат, breathability и топлина за сите климатски услови.Направена со 18.5 micron superfine merino волна, 230gm/м2, flatlock шевовите, свитлива ткаенината и двојно обложени блокирам изградба за да се обезбеди одлична телесна температура регулатива, мекост и флексибилност.МИРИС & ОТПОРНИ на ОГАН : Се придобивките од Природата е супер влакна.Merino волна помага да се елиминираат лошите мириси и по проширена употреба.Природна отпорност кон пожар и SPF оценка на 50+ те штити од груби УВ и отворено ситуации на целата година!.СОСЕМА ПРИРОДНА : Произведени целосно од 100% природни, обновлива и biodegradable merino волна.Оди природно, тоа е подобро и за вас и Земјата.Направени од Природата за Природата, merino волна, природата е супер влакна е адаптирана кон природата и дава неспоредливи својства, кои синтетички влакна не се во состојба да одговара.ЛЕСНО МИЕЊЕ : Рака или нежно машина за перење и брзо сушење, го прави лесно за вас да се задржи дури и далеку од дома.Нашите ново дизајнирани merino волна ткаенината beanie беше создадена за високи перформанси и флексибилност.Направена од 100% Австралиската merino волна за исклучителни мекост, удобност и топлина.Оваа beanie, исто така, дава предности, вклучувајќи супериорен влага wicking и breathability што овозможува да остане во сува и студена и топлина.Спецификации и големината.Обемот : 17"-25" или 43.2 см-63.5 cm.Должина : 9"-12" или 22.9 см-30.5 cm.Дебелина/Ткаенина тежина : 230g/м2/2mm двоен слој.Австралија произведува околу 80% од сите merino волна користи во облека.Merino волна е 100% biodegradeable, одржлив и обновливите извори и обезбедува супериорни перформанси за нафтени синтетика додека се уште се пријателски за животната средина.Познат за високи перформанси својства и удобноста, merino волна е исклучително мека, брзо сушење, мирис отпорни и, исто така, ја регулира температурата на телото.Буш Edge е посветена на обезбедување на високо квалитетни производи со користење на само 100% Австралиската Merino волна.Нашите производи се произведени во Азија за да ви даде висок квалитет на производи на реални цени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата