.

.

Permatex 80855 Јасно РТВ Силикони Лепило Пломби, 11 оз.

Permatex 80855 Јасно РТВ Силикони Лепило Пломби, 11 оз.

DEN 192.48

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Општа намена, јасно РТВ внатрешна/надворешна пломби.Печати, обврзници, поправки, mends и обезбедува стакло, метал, пластика, ткаенина, винил, времето соголување и винил блузи.Водоотпорен, трајни, и флексибилни; отпорен на вода, времето, и вибрации.Температурата Опсег : -75°F до 400°F (-59°C до 204°C).Предложи Апликации : Вратата рамки, винил блузи, шевовите и покриви; не се препорачува за моторот заптивка, шофершајбната инсталација, или електрични апликации за конекција.Одговара Тип : Универзална.Permatex Јасно РТВ Силикони Лепило Пломби е општа намена, црна РТВ внатрешна/надворешна пломби дека обврзници, фоки, поправки, mends и обезбедува стакло, метал, пластика, ткаенина, винил, времето-соголување и винил блузи.Тоа ги штити и поправки на електрични жици и може да се применат за да се хоризонтални или вертикални површини.Со температура спектар на -75 степени Целзиусови до 450 степени Целзиусови, ова пломби е отпорен на масла, вода, време, вибрации, и маснотии.Од доверлив линија на Permatex пломби за речиси сите автомобилски запечатување апликација.Нејзината посветеност на нашите клиенти секогаш може да се очекува од нашиот бренд.Со цел да се испорача на нашето ветување, ние ви помогне да го направите тоа кога треба да се направи.Дали сте развиваат проектот на работа, решавање на проблем дома, или се обидуваат да го победи на патеката, Permatex е секогаш од страна на вашата страна.Работи со вас и за вас, секаде и секогаш кога ви треба.Ние нудиме широк спектар на лепила, пломби, заптивка на одлуки, threadlockers, рака средства за чистење, масла, средства за чистење, поправка колекции, и специјалност поправка производи.Permatex сега има над 350 производи изработка на над 1.000 SKUs, обезбедување на пазарот-специфични формулации и примена на методи за различни индустрии, вклучувајќи автомобили, морски, мотоцикл, тешки, и исклучување на автопат.Зад овие производи е разбирањето дека вашите потреби се наша примарна грижа.Нашите ресурси и луѓето се организирани за да ги задоволи тие потреби.Ние сме, исто така, постојано работи со automakers, делови добавувачи, услугата делови групи, и други резервни компании за развој на следната генерација на услугата технологија.Тоа е зошто Permatex е one-stop автомобилската одржување и поправка решение центар за Професионална и Не-Го-Yourselfer.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата