.

.

Haakaa Природни Стакло Бебе Шишиња за Доење, Anti-Colic, Широк Врат, BPA Free (3oz/90ml, 0+ Месеци, 1 парче)

Haakaa Природни Стакло Бебе Шишиња за Доење, Anti-Colic, Широк Врат, BPA Free (3oz/90ml, 0+ Месеци, 1 парче)

DEN 477.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【 Се доживее Вистински Доењето 】 - На haakaa стакло бебе шише речиси 100% имитирање на формата на мајката брадавица, се врати на вистински на доењето.Медицински одделение силиконска брадавица ултра-меки, надвор од центарот брадавица дизајн, ортодонтски палецот во облик на teat, блиску до реалниот oreola дизајн, широк калибар, висок квалитет на стаклото, големи дното, убаво тежина и 2 големини за да изберете, направи вашето бебе да почне да научат како да ги користат шишиња од себе. 【 Borosilicate Стаклено Шише Тело】 - Овој материјал се прави безбедно да се загрее и да се замрзне, тоа е подобро отколку други стаклени бебе шише квалитет , повеќе фирма, повеќе еко и побезбедно.Супер убаво шише тело, мазна и цврста, јасна скала, има суптилни бразди на телото да се лесно зафат. 【 Широк Отворање 】 - Широк врат за лесно да се чисти со раце, чисти сунѓер или шише четка.Згора на тоа, широк калибар е корисно за бебе формула не е лесно да се истури, или да се фрлаат на млеко од градите пумпа или breastmilk складирање кеси или breastmilk складирање сад. 【 Надвор од центарот Брадавица 】 - ортодонскиот палецот во облик на teat имитирање на формата на мајката брадавица за време на доењето, за наплата на доењето, и офсет позиција овозможува безбедно да се хранат вашето бебе, без целосно inverting вашиот шише. 【Anti-colic Пропустливи】 На anti-colic е дизајниран да се направи полесно за нив да се хранат на нивните ownplace, помага да се спречи вашето бебе од гушење, spiting, burping, несакани на воздухот и намалување на colic.Вашето млеко само доаѓа во контакт со 100% храна одделение силиконски и стакло.Надвор од центарот силиконска брадавица овозможува за хранење во природна, исправена позиција.Палецот во облик на брадавица наликува на доењето мајката.На брадавица е направен од висок квалитет на храна одделение силиконски, и шише тело направени со borosilicate стакло, топлина и отпорни на замрзнување. 3oz/90ml бебе шише доаѓа со бавен проток на брадавица која е погодна за новороденчињата.Ергономски дизајн е лесно и удобно да се одржи со не се лизга жлебови.Помага да се спречат несакани на воздухот и намалување на colic.Стерилизирате секое бебе шише пред употреба со било која пареа стерилизирање систем или со вриење во вода за 2-3 минути.Секој додатоци може да се отстрани.Име На Производ : Haakaa Borosilicate Стакло Бебе Шише.Производ Материјал : .Брадавица - 100% Висок Квалитет На Храна Одделение Силиконски.Шише Тело - Висок Квалитет Borosilicate Стакло.Боја : Сива Боја.Капацитет : 3oz/90ml.Пакет содржи : 1 x 3oz/90ml Стакло Бебе Шише.Опис На Производот : .На Haakaa Генерал. 3 Стакло Бебе Шише е дизајнирана за да им обезбеди на повеќето природни хранење искуство е можно за вас и вашето бебе.Направени на медицински одделение силиконски ортодонтски палецот во облик на teat имитирање на формата на мајката брадавица за време на доењето, и надвор од центарот брадавица ви овозможува да се хранат вашето бебе, без целосно inverting шише.Нашите haakaa стакло бебе шишиња се направени од температурата отпорни на borosilicate стакло, што ги прави безбедни за да се загрее и да се замрзне и совршен за чување изрази мајчино млеко!.Брадавица Упатство : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата