.

.

Rolyan - 42082 Neoprene Здрав Материјал, 1/16x 2x 7 yd. Ролна

Rolyan - 42082 Neoprene Здрав Материјал, 1/16x 2x 7 yd. Ролна

DEN 1420.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Меки и удобни neoprene ремени може да се користи за да се обезбеди splints, фрла и влошки.Најлон, од една страна, кука-приемчив мека куп на други.Полу-еластична ремени се обезбеди сигурен одговара за orthosis, максимизирање на пациентот удобност.Не-латекс neoprene материјал.За над 40 години, Rolyan е на терапевтот е избор и повеќето доверлив бренд кога станува збор за ортопедски поддржува и рака терапија tools.Rolyan производи се дизајнирани со пациентот и рака терапевт во умот, а професионални терапевти, физички терапевти, медицински сестри и други здравствени професионалци се потпираат на Rolyan производи за да им помогне на постарите лица и оние со пречки во развојот.Rolyan производи вклучуваат терапевтски китови, апарат за вежбање уреди, slings, цврсти и меки ортопедски поддржува, зглобовите протези, терапевтски и термопластични splints, ремени, сврзувачки елементи и опсег на движење производи.Овие се исти висок квалитет на професионални производи кои се користат во болниците, клиниките, и старечки домови.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата