.

.

ПВЦ (Polyvinyl Хлорид) Круг Shim, Бела, 0.025 Дебелина, 1/2 ID, 3/4 OD (Пакување од 10)

ПВЦ (Polyvinyl Хлорид) Круг Shim, Бела, 0.025 Дебелина, 1/2 ID, 3/4 OD (Пакување од 10)

DEN 596.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ПВЦ круг на shim се направени од издржлив, nonconductive пластика што е отпорен на корозија, многу хемикалии, и масла.Нетранспарентно бела боја за да се покаже 0.025" дебелина.Ги Исполнува Банката На Федерални Резерви.Spec.L-P-535 стандарди.Стандард толеранција.ПВЦ круг shim има нетранспарентно бела боја за да се покаже 0.025" дебелина, ги исполнува Сојузна Спецификација L-P-535, и има стандарден толеранција.ПВЦ (polyvinyl хлорид), исто така познат како винил, е издржлива, nonconductive пластика што е отпорен на корозија, многу хемикалии, и масла.На shim е колор-кодирани за дебелина идентификација.Shims се тенки парчиња материјал се поставени помеѓу објекти за различни намени, вклучително и додава поддршка, подобрување на израмнување, зголемена изолација, построги фоки, или подобро место.Тие, исто така, може да се користи за да се пополни јазот помеѓу машински делови кои се склони да се носат.Форми вклучуваат круг, notched, дупчиња, и потковица.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата