.

.

Wheaton 227497-11 BOD Шише, 300mL, Роботски Затка, Нумерирани 241-264, 69mm Дијаметар x 165mm Висина (Случај На 24)

Wheaton 227497-11 BOD Шише, 300mL, Роботски Затка, Нумерирани 241-264, 69mm Дијаметар x 165mm Висина (Случај

DEN 263.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Шишиња се произведени од Тип I borosilicate стакло.Идеален за incubating разводнета примероци на отпадни води, канализација отпадни води, загадени води, и индустриски отпад да се утврди биолошка потрошувачка на кислород.Специјално дизајнирани рамо радиус извишува сите воздух од внатрешноста на шишето при полнење.Заменлив тапа имаат заострените дното, кои исто така го спречува воздух entrapment.Нумерирани верзии се снабдува со бар кодови за брзи и точни снимање на шише броеви.Wheaton BOD Шишиња се идеални за incubating разводнета примероци на отпадни води, канализација отпадни води, загадени води, и индустриски отпад да го одредите количество на кислород потребен за време на стабилизација на decomposable органска материја со аеробик биохемиски акција.300 m L шишиња се препорачува за пет-ден BOD тест како референцирани во Стандардни Методи за Испитување на Вода и Отпадна вода, 21 Издание, 5210 B, 2005. Овие ТЕЛА шишиња имаат специјално дизајнирани рамо радиус кој извишува сите воздух од внатрешноста на шишето при полнење.На заменлив тапа имаат заострените дното, кои исто така го спречува воздух entrapment.Шишиња имаат разгореа устата да се формира вода печат околу затка што го спречува воздух од тоа да биде вовлечен во шише за време на инкубација.На затка заеднички е компатибилен со сонди од водечките метри за BOD и растворен кислород.Сите на BOD шишиња имаат големи, трајно прикажани на одбележувањето области.На нумерирани верзии на 300 m L големина шишиња се снабдува со бар кодови за брзи и точни снимање на шише броеви.Сите шишиња се произведени од Тип I borosilicate стакло.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата