.

.

Neutrogena Брза Поправка на Ѕвонење 20% Витамин Ц Осветлувајќи Серум Капсули, Антиоксиданс Лице Серум за да Заличи Изгледот на Темни Дамки & Дури и Тонот на Кожата, Масло-Б

Neutrogena Брза Поправка на Ѕвонење 20% Витамин Ц Осветлувајќи Серум Капсули, Антиоксиданс Лице Серум за да

DEN 347.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пакувањето Може Да Варираат.Заличи & дури и тонот на кожата со овој 30-count пакет на Neutrogena Брза Поправка на Ѕвонење 20% Витамин Ц Осветлувајќи Лицето Серум Капсули.Лицето серум е клинички докажано со текот на времето да помогне да се намали изгледот на темни дамки за повеќе дури и тен, мазна кожа, текстура, и да се минимизира појавата на фини линии & брчки.Секој серум капсула содржи 20% витамин Ц во својата чиста форма, како центар антиоксидант кој се бори надворешни кожата-стареењето фактори додека осветлувајќи и вечер тонот на кожата.Куќишта за да се зачува свежината & потенција од 20% Витамин Ц, оваа богата серум видно го намалува изгледот на темни дамки и раните знаци на стареење на кожата за убаво прозрачна и дури и-тон на кожата.За да го користите, притиснете, пресврт и да се повлече капсула совет за ослободување секогаш свежи, концентрирани Витамин Ц. На алги-добиени капсули се biodegradable во вода и серум е paraben слободни, конзерванс-бесплатно, алкохол-бесплатно, масло-бесплатно, мирис-слободни и боја-бесплатно.Алги-добиени капсули.Масло-слободните и не-comedogenic (нема да ги заглави порите).Бесплатни parabens, конзерванси, алкохол, масло, мириси и бои.Големина : 30 Count (Пакување од 1) | Стил : 20% Витамин Ц Серум.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата