.

.

ACDelco Професионални 6K938 Стандард V-Ребрести Серпентина Појас

ACDelco Професионални 6K938 Стандард V-Ребрести Серпентина Појас

DEN 1296.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Направени со температура и попуштат отпорни EPDM гума за долг живот и тивко, сигурен перформанси.Е појас на избор од страна на професионални техничари, кои траат 50% до 60% подолго од мало ремени (ниски цени појаси се продаваат во автомобил дел продавници).Неговата прецизност димензија контрола на ребро профил пренесува товарот ефикасно во текот на додаток појас диск системи (ABDS) овозможување на компоненти за да се работи на оптимални нивоа.Во можност да работат и да го прифатат неусогласеност во додатокот појас диск системи (ABDS) далеку поголема од другите серпентина појаси.Флексибилен изградба овозможува појас да го издржат милијарди topside и грб наведнува резултира со долг појас живот.Размислете за замена на појас и tensioner при замена други компоненти на системот, како што се алтернатор, серво волан пумпа, или AC компресор.Системот е само добра како и неговата најслабиот линк, па велиме "да го отстраните и да го замените" кога сервисирање компонента која се бара на било каков вид на појас отстранување.Појаси и tensioners се дизајнирани за да истиот животен циклус.Кога високо-километражата појас е заменет, на tensioner има шанси сретна со својот дизајн циклус, како и.ACDelco Професионални, премија cid) V-Ребрести Напредна Технологија Ремени служат како замена појаси за додаток појас диск системи (ABDS) и други серпентина појас апликации.Тие се дизајнирани со помош на напредни производна технологија и премиум EPDM гума изградба да им обезбеди на клиентите со супериорен додаток појас диск системи (ABDS) и ново возило од типот на перформанси.Овие премиум резервни замена v-ребрести напредна технологија појаси се произведени за да се исполнат вашите очекувања за фит форма и функција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата