.

.

Семки од тиква, Суровини Во школка снежана, Глутен-Бесплатно, Масло Слободни, Здрава Закуска, Крцкава, Вкусни, Спакувани во 4 lbs. (64 мл.) Resealable торба торбичка со Presto Про?

Семки од тиква, Суровини Во школка снежана, Глутен-Бесплатно, Масло Слободни, Здрава Закуска, Крцкава, Вкусни,

DEN 2284.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ВОЛШЕБНО СЕМЕ : Овие семки од тиква дојде во нивните заштитни снежана школка.Тие се сурови, со што на природни вкусови и текстури.Секое семе е крцкава и вкусни и полни со исхрана.УСНА-ЗВУЧЕН УЖИНКА : Нашите семиња се свежи исклучување на дрвја на Кина.Ќе обожавате напукнување отвори мека школка како што ужина 100% вина бесплатно во секое време од денот.Тие се вкусни претрупан оброк за возрасни и деца.ИМПРЕСИВНА ВРЕДНОСТ : семки од Тиква се натоварени со витамини и минерали.Обезбеди вашиот организам со она што треба, со вклучување на овие scrumptious семиња во вашата дневна исхрана.Покрај тоа што е ниска-хидрати, тие се одличен извор на влакна, антиоксиданси, протеини, цинк, железо, фосфор и многу повеќе!.КУЈНА ПРИЈАТЕЛСКИ : Сакате да додадете криза на вашиот салати, енергија топки или било печени добрите?Да ги користите овие божествена хранливи семки од тиква!Тие ќе го донесат нова димензија на вашата готвење и печење!.MARVELOUSNESS : семки од Тиква се исто така познати и како Сквош семе или "pepita де calabaza".Ние пакет овие свежи flavorsome семиња во resealable кеси за лесна употреба и чување.Сакате да се доживее јадење прекрасен оброк по вашиот дом или салата вежбање?.Се на вашиот вкус пупки во потрага за нешто свежо и налудничав?.Дали сте во потрага за висок квалитет на снежана Суровини Тиква Семе да ги задоволи вашите желби?.Ние сме сега завршува вашите желби да ве задоволи со Presto Продажбата на Суровини.Семки Од Тиква!Однесувајте се кон себе си по еден досаден тренингот со овие деликатни закуски!.Presto Продажбата ДОО снежана Суровини и семки од Тиква има овие неверојатни здравје.придобивки : . ● Голема помош за Цинк дека е голема помош за било простата и мочниот меур е болест.Една унца на семки од тиква секој 2-3 пати неделно, може да ви помогне да го подобрите вашето здравје на простата. ● Многу богати со Влакна и Магнезиум : 100-грама семки од тиква содржат над 90 mg на магнезиум.Таа има диетални влакна, и минерали како што се железо, калиум и магнезиум.Суровини и семки од тиква се зајакне имунолошкиот систем на вашето тело. ● Може да го Подобри Здравјето на Срцето : Омега-3 и омега-6 масни киселини и влакна.Овие хранливи состојки и витамини кои се добри за срцето и црниот дроб.Семки од тиква се богати со апсорпција на холестерол. ● Може да Помогне во Подобрување на Спиењето : семки од Тиква не само што ќе го подобри здравјето на срцето и нивоа на шеќер во крвта, но, исто така, да се подобри сонот квалитет.Подобрување на енергија, расположение, и функцијата на имунолошкиот систем може да произведе добар квалитет на спиење.Уживајте Во Оваа Семки Од Тиква!Задоволство сетила за вкус и Апетит веднаш!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата