.

.

Суровини Тиква Семе Кернели (Pepitas) 2.2 Lb / 35 мл (2.2)

Суровини Тиква Семе Кернели (Pepitas) 2.2 Lb / 35 мл (2.2)

DEN 359.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ПРЕМИУМ гранатираа семки од тиква (pepitas) : Тие се сурови тиква кернели од Монголија.Сите на нашите семиња се не само убаво, зелена и дебели, нашите семиња помине строгите квалитет, биолошки и микробиолошки тестови.Есен 2020 жетва.Следниот жетвата е во есен 2021. СУРОВИНИ гранатираа семки од тиква, не постојат други состојки тука.Без адитиви или конзерванси, само дебели зелена тиква семе кернели (pepitas).Овие семиња се СУРОВИНИ исушени семки од тиква, и текстура е malleable, гумени, со суптилни слатко и налудничав вкус.Се ПЕЧЕ во рерна (325-350 степени Целзиусови) за 15 минути за crunshy печено семе.Вегетаријанската и кето пријателски.Можноста на овие суровини и семки од тиква се бескрајни.Одлично за барови, колачиња, granola, и трага микс.Или да биде дури и повеќе креативни, тост и мелење нив да се направи семе путер или употреба во сосови и сосови. 2.2 Lb (35 мл) на суровини и семиња во ре-запечатува торба за лесни за складирање.Суровини и семки од тиква треба да биде печено пред потрошувачка.СИТЕ суровини ореви и семки од било каков вид содржат phytic киселина, ова значи дека ако консумирате ореви и семки без подготвувајќи ги правилно, нема да се вари нив целосно (дури и ако не се џвака ги правилно пред голтање).Ова може да ја иритираат гастроинтестиналниот тракт и предизвикува болки во стомакот за одредени луѓе.Печење и готвење на семе правилно ја подобрува биорасположивост.Тежина : 2.2 Килограми.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата