.

.

Ерика е Чај во Соба, Свежо Пекарница Scone & Чај Мостра - 3 Подготвени да Јадат Домашна англиски Стил Scones - Вкусовите Варираат - 1 мл Лабава Лист Црн Чај

Ерика е Чај во Соба, Свежо Пекарница Scone & Чај Мостра - 3 Подготвени да Јадат Домашна англиски Стил Scones

DEN 405.36

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пробајте нешто ново и лекување на себе си на уникатен, вкусни Ерика е Чај Соба scones во овој пригоден мостра!На Scone Мостра доаѓа со 3 scones свежо печени во нашите бели печива.Исто така, вклучен е 1 унца на лабава лист Crème Brûlée црн чај.Класичен Британски Лекување - Ерика е Чај Соба прави традиционален англиски scones, кои се слични на бисквит во големина и текстура.Ерика е scones се влажна и вкусно, и е совршена вкусна третираат.Започнете ја вашата ден со малку сладост на појадок, или како попладне pick me up со шолја чај или кафе.Исто така, го прави одличен десерт за да создаде свој посебен чај партија!.Направени со Љубов - тоа свежа, уникатен scones се направени со рака во мали серии во кујната на Ерика е Чај во Соба, се наоѓа во Клермон, Флорида.Поединечно завиткани scones ќе трае 1 недела од кујната контра.Тие можат да бидат замрзнати, за период до 6 месеци, и нежно defrosted во микробранова.Загревањето инструкции и рецепт за Devonshire Крем се вклучени во секоја кутија!.Сорта Е Зачин на Животот - Овие scones функција на уникатен вкус на комбинации на овошје, чоколадо, зачини и зрнести плодови, за навистина еден од еден вид, вкус искуство што нема да најдете никаде на друго место.Ерика е Чај Соба само користи традиционално, не-ГМО состојки како што се пченично брашно, јајца и млеко, без непотребни додатоци.Само со Највисок Квалитет - Scones вклучува само она што треба, без соја, пченка сируп, или други полнила.Природно ниско ниво на натриумсамо малку сол оди во целата серија за да се помогне во подобрувањето на другите вкусови.Произведени во објект што се користи јатчесто овошје, млечни производи, и житните производи.Поединечно завиткани scones ќе трае 1 недела од кујната контра.Тие можат да бидат замрзнати, за период до 6 месеци, и нежно defrosted во микробранова.Загревањето инструкции се вклучени во секоја кутија!. 1 Лимон Боровинки. 1 Crème Brûlée. 1 Портокал Брусница. 1 мл на лабава лист Crème Brûlée црн чај.Овие свежи, уникатен scones се направени со рака во мали серии, во кујната на Erikas Чај во Соба, се наоѓа во Клермон, Флорида.Не знаете што да им даде на храна во вашиот живот?Нашите Scone Мостра прави внимателен (и вкусни) подарок.Scones функција на уникатен вкус на комбинации на овошје, чоколадо, зачини и зрнести плодови, за навистина еден од еден вид, вкус искуство што нема да најдете никаде на друго место.Erikas Чај Соба само користи традиционално, не-ГМО состојки како што се пченично брашно, јајца и млеко, без непотребни додатоци.Scones вклучува само она што треба, без соја, пченка сируп, или други полнила.Природно ниско ниво на натриум - само малку сол оди во целата серија за да се помогне во подобрувањето на другите вкусови.Работи кои треба да ги Знаете : .Поединечно завиткани scones ќе трае 1 недела од кујната контра.Тие можат да бидат замрзнати, за период до 6 месеци, и нежно defrosted во микробранова.Загревањето инструкции се вклучени во секоја кутија!.Произведени во објект што се користи јатчесто овошје, млечни производи, и житните производи.На Scone Мостра доаѓа со три scones : . 1 Лимон Blueberry1 Crème Brûlée1 Портокал Брусница.И. 1 мл на лабава лист Crème Brûlée црн чај.Исто така, вклучен е рецепт за Devonshire Крем за да се направи на вашиот сопствен од удобноста на вашиот дом.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата