.

.

Dove Мажите+Грижа Чисти Удобност Тело+Лицето Бар, 4 Унца, 6 Count

Dove Мажите+Грижа Чисти Удобност Тело+Лицето Бар, 4 Унца, 6 Count

DEN 168.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Во потрага по тело, бар кој ќе темелно чистење на вашата кожа и оставете го тоа чувство хидрирани, кул, и удобно?Лекување на вашата кожа секој ден со нежна, но ефикасна формула на Dove Мажите+Грижа Чисти Удобност Тело и Лице Бар.Повеќе од само обичен мажите бар сапун, овој бар од #1 Дерматолог Препорачува на Мажите Бренд има формула што чисти вашата кожа и го доставува освежување на кожата и удобност.Ова тело бар е дел од Dove Чисти Удобност опсег и за разлика од редовните бар сапун за мажи кои можат да се исуши кожата, на Dove Мажите+Грижа бар содржи ¼ хидратантна крема која помага во одржување на кожата хидратација и влага нивоа, додека, исто така, доставување освежување чисти.Dove Мажите+Грижа ја разбира важноста на постоење на едноставен дневна рутина за грижа за вашата кожа.Оваа Dove Чисти Удобност Тело и Лице Бар е noncomedogenic и може да се користи низ целото ваше тело за нежно чистење на кожата и е дури и лесна доволно за употреба на вашето лице.Во туш, едноставно влажни Dove Мажите+Грижа бар и бришење тоа помеѓу вашите раце да се произведува светлина пена пенливата пред работи во текот на вашата кожа и темелно плакнење.На крем пена може да поминат лесно и не-мрсна пенење пенливата ќе обезбеди удобно, освежување чисти.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата