.

.

Creminelli Casalingo Salami - Хумано-Покрена САД Свинско, Кето & Paleo Пријателски, Висок Protien - Шеќер Слободни, Глутен Слободни (Casalingo, 5.5 Унца (Пакување од 1))...

Creminelli Casalingo Salami - Хумано-Покрена САД Свинско, Кето & Paleo Пријателски, Висок Protien - Шеќер Слободни,

DEN 231.36

Залиха
Достапно за вашата нарачка

СОСТОЈКИ Свинско месо, морска сол, природни вкусови (целер во прав), органски зачини, шеќер, вино, органски лук, стартер култури (во колаген обвивка).Рачно изработени SALAMI - Creminelli месо се рачно изработени под надзор на мајстор занатски, Кристијано Creminelli.Кристијано инсистира на користење на избор парчиња на месо од изберете раси, хранат со органски бели зрна, и одгледуваат на мали семејни фарми.ТРАДИЦИЈА - Кристијано не повеќе од само следете ги Creminelli семејни рецепти.Тој носи на Creminelli семејната традиција, дел од италијанската традиција се пренесува од генерација на генерација.Сега, традицијата живее во Америка.ОРГАНСКИ ЗАЧИНИ - Органски зачини се вработени претпазливо во Европската традиција за да се надополни, и не се преоптоварат, на вкусна, добро marbled, природни свинско месо.Основни ПРАВИЛА - Вкус и текстура се нашите доверливи водичи кога извори на суровини.Ние само го користите сите природни и органски состојки.Ние ги користиме наследство месата кои се хумано покрена без антибиотици и со вегетаријанска такса.Вкус Име : Casalingo | Големина : 5.5 Унца (Пакување од 1).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата