.

.

Cudy AX1800 Smart WiFi 6 Мрежа Рутер, VPN, WiFi Range Extender, АП, 802.11 секира, 1800Mbps Двојна Бенд, 4 Gigabit LAN Порти, OFDMA, Beamforming, MU-MIMO, IPV6, X6

Cudy AX1800 Smart WiFi 6 Мрежа Рутер, VPN, WiFi Range Extender, АП, 802.11 секира, 1800Mbps Двојна Бенд, 4

DEN 1197.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Надградба на 1.8 Gbps Wi Fi 6 Брзина.Во споредба со Wi-Fi 5, Cudy AX1800 Wi-Fi 6 рутер носи 90% брзина зголеми од 2,4 GHz и 40% брзина поттик на 5 GHz бенд.Максималната брзина на 5 Ghz достигне 1201 Mbps, и максимална брзина од 2,4 GHz достигне 574 Mbps.Со толку значајна брзина се зголеми, нема разлика меѓу Wi Fi конекција и жичен пристап, секој апликација во мрежата ќе се чувствуваат неспокојот.Зголемете Опфат и намалување на Пречки.Опремени со независни Пред Крајот на Модулот и четири високо-добивка антени, на Cudy AX1800 Wi Fi6 рутер ефикасно го подобрува силата на Wi Fi сигналот и во голема мера ја подобрува Wi Fi покриеност.Во исто време, beamforming технологија го прави Wi Fi веќе мува без глава, но може да биде и точно поставен насока на Wi Fi уред и да пренесува сигнали прецизно и ефикасно.Wi-Fi 6 Поврзување На Повеќе Уреди.Лесно се справи со десетици стриминг уреди и игри во исто време со Wi Fi 6 OFDMA технологија, овозможување на вашата Wi-Fi за да се поврзете повеќе уреди во споредба со Wi-Fi 5 рутер.Иднина-докази вашиот дом или канцеларија мрежи преку обезбедување на поголем капацитет за да се поврзете повеќе уреди, додадете повеќе Wi-Fi уреди ќе не значи да влечете надолу перформанси.Сите во Еден Wi Fi Рутер / Mesh Wi Fi Рутер / Пристапна Точка / Wi Fi Extender / WISP Рутер.Поддржува Wi Fi Рутер, Пристапна Точка, Range Extender, и WISP начини за да се исполнат секоја мрежа треба.Сите што треба да направите е да се надополни firmware-от за да ја 1.10.0 или понова верзија, тогаш можете да уживате во мулти режим функција за поставување на вашата мрежа.Целосно да го отклучи потенцијалот на вашиот Wi-Fi 6 уреди и наназад компатибилен со постоечки 802.11 ac/a/b/g/n уреди.Ако веќе имате Wi Fi 6 уредот, а потоа cudy Wi Fi 6 рутер е вашата најдобра опција, а ако немате Wi Fi 6 уред за сега, Cudy X6 е исто така погоден за вас, тоа не е само компатибилни со ориентирани кон иднината Wi Fi6 уреди, но исто така компатибилни со постоечката Wi Fi уреди.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата