.

.

Quilting Ротари Машина Сет: Шиење Ротари Машина за Ткаенина & Ножеви, Количка за Сечење Мат, Акрилик Шиење Владетел, Мерењето на Лента, Шиење Клипови & Игли, Нишка Snips, Тка?

Quilting Ротари Машина Сет: Шиење Ротари Машина за Ткаенина & Ножеви, Количка за Сечење Мат, Акрилик Шиење

DEN 791.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ЛЕСЕН-ЗА-КОРИСТЕЊЕ на ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ СТАВКИ за сите видови на забава DIY проекти, за сите спектар на материјали.SABRETOOTH ОД AGX ткаенина машина има razor-остри високо-квалитетни SKS-7 челични ножеви, посигурен отколку ножици, кои може да се намали до 6 слоеви на материјали одеднаш (хартија, тексас, винил, кожа и сл.) да иста големина и форма.Тоа доаѓа со 3 екстра 45mm ротари ножеви за директно, брановидна & точки линија за сечење.ГОЛЕМА КОМПАКТНА ГОЛЕМИНА & QUILTING МАТЕРИЈАЛИ за ПАКУВАЊЕ за подобрување на складирањето и транспортот со вклучени СВИТЛИВА МАТ.Авто исцелување сечење на мат со мрежа печати лесно можат да бидат укината од големи 17 x 11" A3 до 8.5 x 11" A4-како ротари мат.На ткаенина сечење мат е совршен за мали & медиум занает & шиење проекти, својата издржлив материјал овозможува прецизно сечење на quilting платно и други материјали.НАЈСТАРИОТ СЕОПФАТНА СИТЕ-ВО-ЕДНО QUILTING ДОПОЛНИТЕЛЕН КОМПЛЕТ.На врвот на 45mm ротари машина и мат одбор, ткаенина за сечење set / шиење комплет вклучува 6 x 6" акрилик владетел, 60" фабричка лента, 10 quilting клипови, 40 quilting игли, 1 нишка машина, 1 прецизност машина хоби нож со анти-лизга алуминиум справи, и 1 ткаенина креда молив со топлина исчезнуваат обележја и без острат темата-се повлече дизајн.ДИЗАЈНИРАН ЗА ВИСОКА БЕЗБЕДНОСТ И СИГУРНОСТ.Ротари секачи' ергономски рачка има прилагодливи завртка обезбедување на висок сечилото стабилност & целосна контрола на ткаенина ротари машина ножеви за двете левак или десната рака за монтажа и непречено работење на занает мат.Вграден-во безбедноста заклучување спречува рачка од се притиснат кога сечење на тркала ролери не е во употреба, спречување на несреќи.СОВРШЕН ПОДАРОК за crafters и aficionados во КУЛ КУТИЈА.Оваа quilting комплет е одлична за изработка на облека, за шиење, quilting, shearing, лепење, везана & papercraft.Ротари машина за полнење е идеален за деца или возрасни, кои се оформи / quilting хобисти.На исчезнување знаци пенкало во ротари собата е на животната средина-пријателски, безбедно и нетоксичен.Ротари сечење мат & шиење мат машина се голем одговара.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата