.

.

Пренос Невозможно Кутија

Пренос Невозможно Кутија

DEN 408.72

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ТРИ ДИСК РЕТКОСТИ КОЛЕКЦИЈА ОД MESSRS.КЛЕПТОН, БРУС & БЕЈКЕР единствениот вистински Супергрупа на секоја супстанција, Крем не беше само составена од навистина исклучителни музичари, бендот исто така имаше три одлични songwriters во Ерик Клептон, Џек Брус и Џинџер Бејкер - со малку да се додава помош на од прилика Г-дин Пит Браун, lyricist extraordinaire.И низ три години од своето постоење, во кој период тие објави четири албуми и врши мноштво на суперлатив концерти, овој пионерски моќ трио промени музиката засекогаш.Во прославата на Крем s суперлатив наследство, повеќе од педесет години, бидејќи тие престанало да постои, ова тројно ЦД сет карактеристики нивните најдобрите живеат и студио реткости.Вклучувајќи претходно unreleased сесии која група произведени за би-би-си и други современи радио станици, плус телевизија концертни снимки направени за ФМ емитува низ три плус години на Крем s постоење, оваа збирка обезбедува најдобрите достапни непознати материјал.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата