.

.

Aibesy Компактен RF Modulator Аудио Видео во ЖИВО Конвертор RHF UHF Сигнал Засилувач AC120V

Aibesy Компактен RF Modulator Аудио Видео во ЖИВО Конвертор RHF UHF Сигнал Засилувач AC120V

DEN 767.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Хуманизирано дизајн, лесно да го инсталирате и да работат.Високи перформанси коло дизајн обезбедува точна слика за репродукција.Може да се конвертира аудио и видео на RF преку канал.VHF / UHF оперативни фреквенција од 47 до 868 MHz.Со избор на излез ниво на аудио и видео.Оваа RF Modulator е дизајнирана да генерира RF и ТВ сигнал од A/V извори, кои можете да ги видите во програмата на вашиот ТВ директно преку канал.Неговото широко се користи во училиштата, мало дисплеј, шоу презентации и повеќе.Карактеристики : Хуманизирано дизајн, лесно да го инсталирате и да работат.Високи перформанси коло дизајн обезбедува точна слика за репродукција.Може да се конвертира аудио и видео на RF преку канал.VHF / UHF оперативни фреквенција од 47 до 868 MHz.Со избор на излез ниво на аудио и видео.Компатибилен со сите локални CATV систем.Спецификации : Plug Тип : САД / ЕУ(Изборен) Боја : Сина / Портокал(Изборен) Материјал : ABS Текст : AC120 V, 60 Hz Max.Моќност : 3 W Фреквентен Опсег : 47-868 MHz Излезна Отпорност : 750 Hm Излез Ниво : 80-95d Bu V Ниво на Текст : 0.77 Vp-p за 80%+/-10% модулација на Системот : M=4.5 MHz、B/G=5.5 MHz、I=6.0 MHz、D/K=6.5 MHz A/V приклучок : РКА Женски RF Влез : F Женски RF Излез : F Женски Температурата на работа : -10℃ ~+60℃ / 14℉~140℉ Објектот Големина : Прибл. 15.5 * 8.6 * 5cm / 6.1 * 3.4 * 2in Објект Тежина : Околу. 375g / 13.2 оз Пакет Големина : Прибл. 16.5 * 10.8 * 5.5 cm / 6.5 * 4.3 * 2.2 во Пакет Тежина : Околу. 426g / 15oz Пакет Листа : 1 * Modulator 1 * Упатство(на англиски).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата