.

.

DC 10A 2-канален Високо Ниско Ниво Активирањето Реле Одбор Модул AC 250V DC 30V Двојна Optocoupler Изолација Реле за САЛАДИН Контрола (12V)

DC 10A 2-канален Високо Ниско Ниво Активирањето Реле Одбор Модул AC 250V DC 30V Двојна Optocoupler Изолација

DEN 222.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【ОПИС на ПРОИЗВОДОТ】 : Ова DC 2-канален високо ниско ниво активирањето реле одбор модул усвојува високо квалитетни релеи со нормален интерфејс и максимално оптоварување : AC 250 V/10 A, DC 30 V/10 A, што во основа ќе ги задоволи и да ги задоволи сите ваши потреби кога ги поседува. 【ГРЕШКА ТОЛЕРАНТНИ】 : Ова AC 250 V DC 30 V двојна optocoupler изолација високо ниско ниво активирањето реле усвојува грешка-толерантни дизајн, дури и ако за контрола на линија е скршен, нашите 2-канален високо ниско ниво активирањето реле одбор модул не ќе се движат повеќе. 【SMT OPTOCOUPLER ИЗОЛАЦИЈА】 : Нашата DC 10 A висока прецизност двојна предизвика високо ниско ниво реле одбор користи SMT optocoupler изолација, која има силна возење способност и стабилни перформанси и да предизвика моментална е 5m A. 【ХУМАНИЗИРАНО ДИЗАЈН】 : Нашата предизвика реле одбор модул опрема со 4 фиксен елемент дупки, кој исто така има хуманизирано интерфејс дизајн.Сите интерфејси може да биде директно поврзан преку терминал, кој е многу удобен. 【АКТИВИРА на ДОПИР】 : 2 на Овој канал високо ниско ниво реле одбор модул може да биде предизвикана од поставување на високи или ниски нивоа преку жица скокач, па ова прилагодување е многу погодно за на корисниците да работат, што заштедува време.Спецификација : Работен напон : 5 V, 12 V, 24 V(Изборен) Max оптоварување : AC 250 V/10 A; DC 30 V/10 A Канал : 2 Производ димензија : 50*41*18.5 мм / 2*1.6*0.7 во Моќта на светлината : Зелена Реле за светло, Црвено Одбор боја : Црвен Пакет листа : 1 * Реле Модул Забелешка : Модул интерфејс : 1. DC+ : Поврзување на позитивниот пол на напојување 2. DC- : Поврзување на напојување негативен пол 3. IN1 : 1 сигнал предизвика терминал, може да поставите високо или ниско ниво на контрола реле вшмукување 4. IN2 : 2 сигнал предизвика терминал, може да поставите високо или ниско ниво на контрола реле вшмукување Реле излез : 1. БР.1 : 1 канал реле обично се отвора интерфејс.Реле е стопирана пред вшмукување и краток поврзани со COM1 по вшмукување. 2. COM1 : 1 канал реле заеднички Интерфејс 3. NC1 : 1 канал реле нормално затворен интерфејс, краток врска со COM1 пред реле вшмукување, суспензија по вшмукување 4. NO2 : 2 каналот реле често се отвора интерфејс.Реле е стопирана пред вшмукување, и е краток поврзани со COM2 по вшмукување. 5. COM2 : 2 каналот реле заеднички интерфејс 6. NC2 : 2 каналот реле нормално затворен интерфејс, краток Врска со COM2 пред реле вшмукување, суспензија по вшмукување.Висок и низок степен на активирањето селектор : 1. S1 е потребен избор на високо и ниско ниво 1 канал реле. 2. S2 е потребен избор на високо и ниско ниво 2 каналот реле. 3.com и ниска краток конекција, соодветните реле е ниско ниво на активирањето, com и висок краток конекцијата е на високо ниво активирањето.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата