.

.

6/8 Прирабница и Абразивни Размавта Тркала Пескарење Крпа Четка Тркала Метал Дрво Полирање Мелење YYDFPIIA (Ронки : P180, Големина : 150x50x25.4mm)

6/8 Прирабница и Абразивни Размавта Тркала Пескарење Крпа Четка Тркала Метал Дрво Полирање Мелење YYDFPIIA

DEN 1237.44

Залиха
Достапно за вашата нарачка

1. Се работи без проблеми и да се обезбеди единствен третман ефект. 2. Добри топлина дисперзија, силна, носат - и сечење сила. 3. Безбедно, ниско ниво на бучава и мали , тоа е ефикасен и животната средина-пријателски размавта тркала. 4. Тоа се користи за електрични или пневматски алатки за мелење ,намали или полски работа парчиња со неправилни површини ,забива и цилиндри. 5. Тоа е се применуваат за полски метал и дрво, мелење заварување заеднички, отстранување ' рѓа и брус.Добредојдовте да се консумираат во нашата shop If имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас со email We ќе ви одговори во рок од 24 hours Specification : Производ миксот : Висока јачина метален дел, Униформа и го носат абразивни платно со висок quality OD*ТА*ID : ( Забелешка : Дијаметар 6" / 8" е големината кога тоа е работа, не спои )6"*1"*1" 150x25x25.4mm8"*1"*1" 200x25x25.4mm6"*2"*1" 150x50x25.4mm8"*2"*1" 200x50x25.4mm Grit : 60#, 80#, 120#, 150#, 180#, 320#, 600# ( опционално )Пакет се вклучени : 1 x Размавта Мелење тркала Note1. Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.2. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.

Кон својствата

Product mix:
High strength metal chunk, Uniform and wear- abrasive cloth with high quality
OD*TH*ID:
( Note
6*1*1 -- 150x25x25.4mm :
8*1*1 -- 200x25x25.4mm :
6*2*1 -- 150x50x25.4mm :
8*2*1 -- 200x50x25.4mm :
Grit:
60#, 80#, 120#, 150#, 180#, 320#, 600# ( optional )
Package included:
1 x Flap Grinding wheel :
1. Please allow 1-3mm error due to manual measurement. :
2. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
Најдобри предлози во категоријата