.

.

Badgley Mischka Жените Згодна Фустан Пумпа

Badgley Mischka Жените Згодна Фустан Пумпа

DEN 6358.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Сатен.Увезени.Кожа за ѓон.Пета мерки околу 4".Назад детали.Зачудувачки посочи пети пумпа со назад украс.Зачудувачки посочи пети пумпа со назад детали.Во френетичен, често бурна модната индустрија, Mark Badgley и James Mischka се ретка раса.Hailed од страна на Vogue како меѓу "Топ 10 Американски Дизајнери" и darlings на младите Холивудски сет, овој дизајн тим има направено свој белег со повеќето гламурозна, стилски и удобен за носене вечер носат да дојде во години.Од Марко и Џејмс здружија силите во 1988 година, Badgley Mischka има плени на модните притиснете и истакнати трговија на мало со својот софистициран стил кој задоволува еден помлад, се повеќе модерни couture клиент, додека не forsaking жените од било која возраст.Тие останале верни на овој дизајн, филозофија и доследни интегритет на своите колекции одведеше нив во редови на модата.На Badgley Mischka потпис во стилот е едноставен, рационализација и темелно домот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата