.

.

SCITOO Универзална Кочница Proportioning Вентил Прилагодливи Алуминиум Завртка Тип за Motorsport со 1200PSI Притисок Спектар - 1/8NPT

SCITOO Универзална Кочница Proportioning Вентил Прилагодливи Алуминиум Завртка Тип за Motorsport со 1200PSI

DEN 335.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

BP-1001 Кочница Прилагодливи Proportioning Вентил Погоден за Motorsport Употреба, Повеќето Автомобили се Заеднички.Направени од премиум квалитетни алуминиумски материјал, со одлични влијание сила и силна трајни карактеристики. 1/8 NPT Пристаништа, Притисок прилагодувања спектар 150-1200 PSI и да се обезбеди за максимално намалување на 57% во линија притисок.Пропорционален вентил помага да се пропорционално се дистрибуираат притисок испратени на предни и задни сопирачки, а со тоа помага да се спречи задниот дел за заклучување.Ако не сте задоволни со производот или имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние и ветуваме да ви даде 100% задоволително решение.Бренд приказна : SCITOO обезбедува на клиентите со широк спектар на авто делови со одговорна служба став и високо-квалитетни производи.Ние строго го контролираат секој детал на производот и се стремиме за извонредност.Секој дизајн е опширно се тестираат за издржливост и перформанси.Имаме доверба во нашите производи.Спецификација : Предмет Тип : Кочница Дел Valve Color : Black Fitment : Universal Adjustment Стил : Knob Connector Големина : 1/8 NPTMinimum psi : 150 psi Maximum psi : 1200 psi Pressure Намалување (%) : 57 percent Proportioning Вентил Крај : Natural Proportioning Вентил Материјал : Aluminum Package Листа : 1 x Кочница Дел Valve How да се Инсталира Proportioning Вентил : 1.Проверете ги вашите сопственикот прирачник и да се запознаете со вашиот автомобил е сопирање system2.Го најде мајсторот цилиндар.Ќе видите две сопирачки линии излегува на господарот цилиндар.На proportioning вентил на линијата најблиску до моторот.3.Отстранување на стари вентил со сечење исклучување од двете страни на линијата.Користете цевка машина за овој чекор.Слајд на нов вентил во место, поврзани со цевка тема печат.Вентил треба да биде поставен во близина на анти-брава, сопирачки систем (ABS) единица за контрола.4.Бидете сигурни дека вентил не е допирање или триење против било кочница линии, како ова ќе предизвика носат и солза, и може да ја загрози патници во автомобилот.5.Откако новиот вентил е во место, крварат на сопирачките, за да се отстранат сите воздух заробени во линија.6.Додадете како многу нови течност за што е неопходно да се постигне соодветно ниво.7.Земете автомобил за тест возење и бидете сигурни дека сопирачките се работи правилно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата