.

.

1/4 BSPT Дното Конекција за Вакуум Притисок Колосек, 50mm, Dial Екранот Двојна Скала Мерач за Метар Воздух, Вода, Нафта Гас Мерење(0-300psi 0-20bar)

1/4 BSPT Дното Конекција за Вакуум Притисок Колосек, 50mm, Dial Екранот Двојна Скала Мерач за Метар Воздух,

DEN 360.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

1/4 BSPT ДНОТО ВРСКА МЕРАЧ : Премиум 1/4 BSPT дното врска притисок мерач со одлична и стабилни перформанси.ДУВАЧКИОТ INTERNALS ЗА ТРАЈНИ производи за УПОТРЕБА : Месинг внатрешните компоненти има добра отпорност на корозија, значително подобрување на неговата трајност.ТРАНСПАРЕНТЕН КАПАК за ЛЕСНА ЗА ЧИТАЊЕ : На транспарентен капак е погодна за јасно читање на измерени податоци, висока rigidness, подобра заштита.ТОЧНИ МЕРЕЊА МЕТАР : Способни за постигнување на прецизни мерења на воздух, вода, нафта, гас, како и други не-корозивен медиуми.Поле НА ПРИМЕНА : однесува за домашното греење, апарати за мерење притисок, медицински, рударската индустрија, итн.Спецификација : Монтирање на Тема : 1/4 BSPT Опсег : 0-15 PSI,0-1 Bar / 0-30 PSI,0-2 Bar / 0-60 PSI,0-4 Bar / 0-100 PSI,0-7 Bar / 0-160 PSI,0-11 Bar / 0-300 PSI,0-20 Bar (Изборен) Производ Големина : Приближно 7.1x5.1x2.7cm / 2.8x2x1.1in Пакет Тежина : Околу 79g Пакет Листа : 1 x Притисок Колосек.

Кон својствата

Mounting Thread:
1/4 BSPT
Range:
0-15PSI,0-1Bar / 0-30PSI,0-2Bar / 0-60PSI,0-4Bar / 0-100PSI,0-7Bar / 0-160PSI,0-11Bar / 0-300PSI,0-20Bar (Optional)
Product Size:
Approx 7.1x5.1x2.7cm / 2.8x2x1.1in
Package Weight:
Approx 79g
Package List:
1 x Pressure Gauge :
Најдобри предлози во категоријата