.

.

FORZA Кошарка Тешки-Должност Flex Обрачот - Внатрешна и Надворешна Кошарка Обрачот | Flex на Rim Кошарка Обрачот | Пролет-Натоварени Кошарка Цел со Анти-Камшик Нето

FORZA Кошарка Тешки-Должност Flex Обрачот - Внатрешна и Надворешна Кошарка Обрачот | Flex на Rim Кошарка Обрачот

DEN 3239.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

FLEX КОШАРКА RIM - ултра-трајни FORZA flex-rim кошарка прстен со анти-камшик нето-е најдобрата кошарка обрачот за внатрешна и надворешна практика и ќе го поддржи dunking за време на игра.ЗАТВОРЕН ПРОЛЕТ се ВРАТИ МЕХАНИЗАМ - Безбедно и временските услови-заштитени, два извори се затворени за да се спречи рака повреди и да престане flex обрачот освојување на до во лоши временски услови.ТЕШКИ ПРОЛЕТ-НАТОВАРЕНИ ОБРАЧОТ - ослободување и враќање извори се направени за да го издржат тешки кошарка се игра и да му дозволи на rim на пролетта назад до позиција по забивање, подготвени за следниот.ПРОФЕСИОНАЛНАТА КОШАРКА НЕТО-ATTACHMENT - професионална цевка-вратоврска нето прилог обезбедува вашиот тешки-должност кошарка нето останува во место во текот на играта, со што се намалува шансата од играч повреда.РЕГУЛАТИВА КОШАРКА ЦЕЛ - Со службен кошарка rim димензии, на FORZA flex кошарка обрачот нето-може да се монтира на сите стандардни backboards.FORZA Кошарка Тешки-Должност Flex Обрачот Specifications These пролет-натоварени flex на rim кошарка карики функција, 2 затворени извори што ги прави одлична кошарка карики за надвор од судовите, како и идеална избор на ѕид кошарка обрачот за внатрешна кошарка во целост.Доволно силна за да се поддржи вашиот слем забивање во кошарка обука, официјалната големина на кошаркарска rim доаѓа во комплет со тешки-должност анти-камшик кошарка нето.DIMENSIONSRim дијаметар : 18in 45см (Службен Големина) Rim жица со дијаметар : 5/8in 16mm Mounting плоча дебелина : 3/16in 5mm MATERIALSPowder-обложена поцинкуван челик hoop Durable сите временски услови најлон нето кој анти-камшик properties MISCELLANEOUSBreaking сила од flex механизам : 143lbs 65kg Погодни за монтажа на стандардот 5in x 5in (13cm x 13cm) или 5in 4in x (13cm x 10cm) дупка шема backboards Features затворен двоен пролет се врати mechanism Includes одредување hardware Suitable за внатрешна и надворешна use Suitable за dunking PLEASE ЗАБЕЛЕШКА : Овој производ е за кошарка обрачот и кошарка нето само - кошарка backboard НЕ е вклучена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата