.

.

Legines Месинг Превртена Одблесокот Фитинг, 1/4 Цевка OD x 1/4 NPT Машки Кочница Линија Адаптер, Машки Конектор, Пакување од 2

Legines Месинг Превртена Одблесокот Фитинг, 1/4 Цевка OD x 1/4 NPT Машки Кочница Линија Адаптер, Машки Конектор,

DEN 127.44

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Се прилагодува NPT машки крајот да се разгореа цевки женски крајот.Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.За користење со течни нафтени (ЛП) и природен гас, ладење, хидраулични сопирачки, пренос на ладилникот линии, гориво, масло, воздух, линии, серво волан.Не се за употреба во вода за пиење вода апликации.Работен притисок до 2000psi во зависност од Цевка (O. Д),Ќе го издржат пукна притисок 5000psi со банди-заварување.Се прилагодува NPT машки крајот да се разгореа цевки женски крајот.Висок квалитет CA360 месинг со еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост има повисока сила, поголема цврстина, отпорност на корозија и силна отпорност на абење отколку обичните месинг, ги исполнува стандардот SAE.Работен притисок до 2000psi во зависност од Цевка (O. Д), ќе го издржат пукна притисок 5000psi со банди-заварување.Типична примена : Хидраулични сопирачки, серво волан, гориво линии и пренос на ладилникот линии, ЛП и природен гас.Се прилагодува NPT машки крајот да се разгореа цевки женски крајот.Висок квалитет CA360 месинг со еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост има повисока сила, поголема цврстина, отпорност на корозија и силна отпорност на абење отколку обичните месинг, ги исполнува стандардот SAE.Работен притисок до 2000psi во зависност од Цевка (O. Д), ќе го издржат пукна притисок 5000psi со банди-заварување.Типична примена : Хидраулични сопирачки, серво волан, гориво линии и пренос на ладилникот линии, ЛП и природен гас.Ова поставување е хексадецимален главата дизајн за лесно отстранување со клуч и други алатки.Тоа е NPT теми за создавање на построги пломби од директно теми.Ова поставување е направен од CA360 месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Висок квалитет CA360 месинг со еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост има повисока сила, поголема цврстина, отпорност на корозија се спореди со сила да не ' рѓосувачки челик.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата