.

.

DII Гроздобер Божиќ Кујна Текстилни Собирање, Салфетка Сет, 20x20, Joyeux Ноел 6 Парче

DII Гроздобер Божиќ Кујна Текстилни Собирање, Салфетка Сет, 20x20, Joyeux Ноел 6 Парче

DEN 1862.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ГОЛЕМИНАТА И ГРОФОТ : Овие преголеми салфетки мерка 20x20" секој и да дојде во сет од 6. СОВРШЕН ЗА БОЖИЌ : Користете низ целата сезона; Може да бидат облечени нагоре или надолу за да се создаде совршен изглед за секое место на поставување; Додадете DII празник салфетка прстени, placemats, и tablecloth да се врзуваат на сето тоа заедно.ПОДОБРУВАЊЕ на ВАШИОТ ДОМ : Место за вашата трпезариска маса или кафе на маса, за да веднаш да го ажурирате вашиот оброк со еден допир на расположи.ГРИЖА ИНСТРУКЦИИ : 100% памук, машина перат; Нежна циклус, собори сува ниско ниво; Ниско железо ако е потребно.ЗА ПОВЕЌЕ ОДМОР DÉCOR : DII нуди прекрасен домашни производи, како и тематските салфетка прстени, placemats, и tablecloths; Кликнете на DII линкот на врвот на страницата за да истражуваат нашиот Божиќ колекции или пребарување "DII празник".Големина : Салфетка Сет, 20x20" | Боја : Joyeux Ноел DII нуди целосна наплата на тренд-базирани решенија за сите преку година.Инкорпорирање на популарната бои и теми, DII носи свежи, иновативна линија на кујната и постелнина, tabletop, подароци, и дома декор за секоја сезона, секој празник, и секој.Уживајте во нашата изобилство на Божиќ опции за да се вклучат во вашиот дом.Drape исклучен plaids, живописни црвена, или whimsical дизајни над вашиот tabletop и дополнуваат вашиот dishware со салфетки, патеки, placemats, и блескавата салфетка прстени.Додадете декоративни везени, plaid, или жакард dishtowels за вашата кујна и бања за гости да заличи вашиот простор.Додека печење празник колачиња, заврши празник тематските престилка околу вашата половината на задоволство на вашите гости.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата