.

.

6 Skein Ангола Mohair Предиво,Долга коса Angora Волна Кашмир Конец за Плетење DIY Шамија Капчиња Тема Материјали 300g (Езеро Зелена)

6 Skein Ангола Mohair Предиво,Долга коса Angora Волна Кашмир Конец за Плетење DIY Шамија Капчиња Тема Материјали

DEN 551.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Материјал : 52% Mohair и 48% кашмир волна.висок квалитет, мека и издржливи mohair.Големина на : 50 грама по skein.6 skeins за вас, па вкупно 300g/10.6 оз, за 750m.Предложи игла е 2,0 mm.20+ боја на располагање.Soft&Топло : да се Чува на топло и светло-тежина, меки и удобни на кожата, идеален за кадифен топки, играчки, облека, капа, чорапи и занает.Лесно да се Мијат : Рака мие, рамни да се исуши или ниска температура за пеглање.Анти-pilling и анти-намалување, и удобно.Soft&Топло : да се Чува на топло и светло-тежина, меки и удобни на кожата, идеален за кадифен топки, играчки, облека, капа, чорапи и занает.Лесно да се Мијат : Рака мие, рамни да се исуши или ниска температура за пеглање.Анти-pilling и анти-намалување, и удобно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата