.

.

Соларна Светилка Пост Светла Отворено со Колонист, 69 Водоотпорен Соларен Погон Уличните Светилки со 4 Прилагодлива Висина и 3 Инсталација Методи за Пејзажна Градин

Соларна Светилка Пост Светла Отворено со Колонист, 69 Водоотпорен Соларен Погон Уличните Светилки со 4 Прилагодлива

DEN 1271.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【НАПОЈУВАЊЕ ОД СОНЧЕВА】сончевиот lamppost светилка е опремен со 4 соларни панели, може континуирано снабдување со енергија за отворено светла, еколошки и енергија-штедење.Сончевата светлина пол може да емитираат светлина за 6-8 часа откако беше целосно наполнета, со светлосен интензитет од 50 lumens. 【ЕДНОСТАВНО ПОСТАВУВАЊЕ】Не cording е потребно, вие само треба да се одржи на соларна светилка пост светла во место директно изложени на сонце.Постојат 2 вида на завртки во пакет, кој може да се реализира на различни anchoring options (цемент кат/дрвени подни/тревник). 4 прилагодливи височини се погодни за инсталација покрај секоја зграда.Кога ќе го вклучите апликацијата префрлување, на сончевата светлина автоматски се пали во текот на ноќта и се гаси автоматски во зората. 【ДЕКОРАТИВНИ ОТВОРЕНО СВЕТЛО】Не само за осветлување алатка, исто така, украс!Соларна светилка пост светлата се комбинираат planters и соларни уличните светилки многу добро, и се идеален додаток за прикажување на цвеќе или растенија.Транспарентен windows емитуваат поставен топло бела светла, создавање на елегантна и пријатна атмосфера во текот на ноќта.Ретро стил е совршен за вашиот двор, вратата, градинарски и повеќе. 【ОТПОРНИ на СИТЕ ВРЕМЕНСКИ】Нашите соларна светилка пост светла имаат добра отпорност на топлина, ' рѓа отпор и отпорност на триење.На IP45 водоотпорен оценка и издржливи црна прав-обложени површината направи тоа настапи и во која било средина,никогаш не треба да се грижите за лошите временски услови!. 【НИСКИ ТРОШОЦИТЕ за ОДРЖУВАЊЕ】интегрирани литиум-јонска батерија на соларна светилка пост светла е внимателно дизајнирани и има животен век до 3 години, кои можат да го издржат 1,000 recharges.Речиси и да нема одржување е потребно.Само одржување потребно е повремено да ги исклучите прашина на соларен панел со влажна крпа за да се обезбеди батеријата е употреба на сончева светлина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата