.

.

Wylolik Традиционалните Викторија Свет Колона Светлина Фенер Класичен Алуминиумски Умре-Кастинг Стакло Отворено Водоотпорен E27 Столб Пост Светилки Супер Светло Двор

Wylolik Традиционалните Викторија Свет Колона Светлина Фенер Класичен Алуминиумски Умре-Кастинг Стакло Отворено

DEN 407.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

★Традиционални класични отворено висок квалитет уникатен водоотпорен столб пост фенер,елегантен и модерен дизајн го прави овој колона светлина се издвоите од толпата и ќе обезбеди доволно осветлување околу вашиот дом. ★Изберете го ова отворено надворешноста пејзаж streetlight да заличи било надвор област, своите антички фенер стил и препознатлив вратата пост ќе додадете декоративен елемент да било имот. ★Професионални алуминиум квалитет,висока осветленост стакло,заштеда на енергија,специјално дизајниран за вашиот отворено,се создаде романтична атмосфера и даде сјај брилијантна вечер. ★Меѓународниот стандард E27 завртка устата, Lumiled ретро крушка,напон : 90-240 V, патентиран монтирање на комплет и СЕ сертифицирани, се безбедни за употреба. ★Ова гроздобер ретро столб светилки идеален како за безбедност на светлина и за осветлување на градини, патеки, patios, гаражи, courtyards, тремови и приоди за автомобили, или влезот својства.За нас : За години, ние работевме на осветлување.Ние само ги понудиме најдобрите производи од најдоверливите професионални производители.Ние работиме со производители од целиот свет, особено во Северна Америка, Европа и Австралија.Ние сме биле за производство и извоз на нашите производи, за многу години.Спецификација на производот : име на Производ : Отворено piliar light Material : Алуминиум, Glass Size : (ве Молиме погледнете го димензија цртање) S : Дијаметар : и 17,5 см,Висина : 32 см,База Dismeter : 11 cm;M : Дијаметар : 21.5 cm,Височина : 37 цм,База Dismeter : 11 cm;L : Дијаметар : 27.5 см,Висина : 43 см,База Dismeter : 11 цм;Боја : Црна , Bronze Light извор : E27 (без сијалица)Извор на Светлина Тип : Блескаво, Заштеда на Енергија, LED Светло Bulb Number на извори на светло : 1 Whether со извор на светлина : without Voltage : 90 V-240 VPower : 1-60 WIrradiation област : 10-30 плоштадот meters Style : Ретро, Едноставно, Европската Style Installation : Ѕид Столб Mounted Applicable места : тревник, на отворено, двор, вила градина, ограда, балкон, парк, заедница, итн.пакет : Столб Светлина *1 (без сијалица)★Кога ќе го примите производи, но не се задоволни со нив, ве молиме контактирајте со нас и ние може да понуди решение за вас.★Ви благодарам за вашата доверба и поддршка!.

Кон својствата

Product name:
Outdoor piliar light
Material:
Aluminum, Glass
Size:
(Please refer to dimension drawing)
S:
Diameter
M:
Diameter
L:
Diameter
Color:
Black , Bronze
Light source:
E27 (without bulb)
Light Source Type:
Incandescent, Energy Saving, LED Light Bulb
Number of light sources:
1
Whether with light source:
without
Voltage:
90V-240V
Power:
1-60W
Irradiation area:
10-30 square meters
Style:
Retro, Simple, European Style
Installation:
Wall Pillar Mounted
Applicable places:
lawn, outdoor, courtyard, villa, garden, fence, balcony, park, community, etc.
package:
Pillar Light *1 (without bulb) :
★When you receive the products but not satisfied with them, please contact us and we can offer the solution to you. :
★Thank you for your trust and support! :
Најдобри предлози во категоријата