.

.

Melin Алатка А-М-М Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Метрички, Weldon месо тело, TiCN Monolayer Заврши, 30 Сте Хеликс, 2 Флејта, 57mm Целокупната Должина, 2mm Сечење Дијамет?

Melin Алатка А-М-М Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Метрички, Weldon месо тело, TiCN Monolayer

DEN 133.68

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Погоден за општа намена и обработка на повеќето од средна цврстина и тешки материјали, вклучувајќи нерѓосувачки челик, никел-базирани легури, месинг, и железо.Титаниум јаглерод нитрид (Ti CN) слој подмачкува крајот мелница за висока температура стабилност и нуди подобра отпорност на триење од соголени или Калај-обложена tools.Кобалт челик отпорен на триење и високо сечење температури, и има повисока хранат стапки од високо-брзински челик.Две флејта понуди подобра чип-капацитет на носивост од крајот мелници со повеќе флејта, подобрување на алатката е способноста да се отстрани материјалот.Плоштад носот крајот мелници (исто така наречен плоштадот крајот) се создаде остра, unrounded намалувања.На Melin Алатка А-М-М-серија метрички Ti CN-обложена кобалт челик плоштадот носот крајот мелница има две флејта, центар-сечење на дизајнот, и на 30-степен хеликс агол за општа намена и обработка на повеќето од средна цврстина и тешки материјали, вклучувајќи нерѓосувачки челик, никел-базирани легури, месинг, и железо.Две флејта имаат подобар чип-капацитет на носивост од крајот мелници со повеќе флејта додека нудат дополнителна поддршка кога алатка оди длабоко во материјал во апликации со високи длабочина на сечење.Алатката плоштад крајот создава остар, unrounded намалувања.Центарот за намалување на дизајнот е сечење на заби на крајот на алатка, така што може да се хранат во работното парче, како вежба малку.На 30-степен хеликс агол поддржува општа намена апликации.Тоа салда пониски агли "силни најсовремена за тешко-да-машински материјали со повисоки агли' зголемен сечење акција.На Ti CN слој подмачкува крајот мелница за висока температура стабилност, и нуди зголемена цврстина и поголема отпорност на триење од соголени или Калај-обложена tools.Кобалт челик може да се работи на брзини побрзо и останува остра подолго од високо-брзински челик алатки, нудејќи отпорност на топлина и триење.Сечење дијаметар толеранција е + 0.040 да - 0.000 mm.Оваа алатка има Weldon месо тело.Крајот мелници се дизајнирани да се отстрани материјалот и да се создаде мулти-димензионална форми и профили.Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и овозможи ладење на течности за да внесете.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Две-flute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку.Не-центар-сечење на крајот мелници за апликации како што се периферните мелничката и завршна обработка, но не може да се направи фрлам намалувања.Melin Алатка произведува сечење алатки, како што се крајот мелници, countersinks, вежби, и конец мелници.Компанијата, основана во 1940 година, е со седиште во Кливленд, ОХ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата