.

.

14.5x19 инчен Biodegradable Поли Mailers,50 Смета Compostable Превозот Кеси со Еко Пријателски Пакување Коверти Материјали Мејлинг Кеси

14.5x19 инчен Biodegradable Поли Mailers,50 Смета Compostable Превозот Кеси со Еко Пријателски Пакување Коверти

DEN 431.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

100% BIODGEGRADABLE - Направени од PBAT и модифицирана пченка скроб во согласност со стандардите на ASTM 6400, EN13432, BPI и OK ЃУБРИВО ДОМА.Овој материјал претставува 60% намалување на емисиите на CO2 во споредба со традиционалните пластика, е не-токсични и BPA free.ПОДОБРО КОРПОРАТИВЕН ИМИЏ - Вашите клиенти ќе бидете изненадени и да се борат за да го отворите превозот торби на еко-пријателски материјал.Користење на biodegradable превозот резерви ќе зборуваат тома за вашето чувство на општествена одговорност и висок степен на вашиот бренд, и да ви донесе поблиску до вашите клиенти преку добар корпоративен имиџ.Продажбата ќе видите извонреден зголеми како вашиот бренд и концепти се признати од страна на вашите клиенти.UNPADDED, БЕЗБЕДЕН И ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Нашите 2.5 мили compostable поли mailers се unpadded и совршен за испраќање на не-кршливи предмети како облека.Го подесувате-очигледно печат додава дополнителен слој на сигурност и го спречува вашиот поли кеси од отворањето време на транзитот.BIODEGRADABLE И ВРЕМЕТО-ОТПОРНИ - Biodegradability не компромис интегритет.KTOB е biodegradable превозот коверти се отпорни на влага, вода, punctures и истегнување.Можете да бидете сигурни дека вашиот парцели ќе стигне до вашите клиенти во иста држава, тие го оставија вас - непроменети и во потрага страшни.ВОДА-БАЗИРАНИ МАСТИЛО - Ние ги користиме растително масло како основа за мастила.Спореди со традиционалните мастило, тоа не содржи никаква пластика или PVC, што го прави повеќе еко-пријателски.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата