.

.

Трентон Подароци 6-Оддел Таблета Кутија за Прилози, Медицина Организатор на Мажите и Жените | Црна ВРВОТ

Трентон Подароци 6-Оддел Таблета Кутија за Прилози, Медицина Организатор на Мажите и Жените | Црна ВРВОТ

DEN 287.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ЗА ВИТАМИНИ, ДОДАТОЦИ, И ЛЕКОВИ : Ова поделени сад за таблети е совршен за одржување на вашата дневна витамини, додатоци, и пропишаните лекови.Без разлика што вашиот дневен режим — дали тоа да биде влакна таблети, капсули рибино масло, витамин Ц апчиња, или анксиозност медицина — оваа пилула случај може да се одржи сето тоа и држете се организирани.ШАРЕНИ за ДА се ЕЛИМИНИРА ЗАБУНА : Дали ќе имаат тешко време да заборавиме да се земе вашето срце лекови, или треба да се земе секојдневно цинк додаток да се регулира вашиот дигестивен систем, овој лек режим за полнење е тука да ви помогне да останете здрави.Оваа поделени пилула случај е голема за да им помогне да ги задржи вашите апчиња одделени, но во едно место. 6-ОДДЕЛ ПИЛУЛА ОРГАНИЗАТОР : Нашата пилула dividers се дизајнирани да се одржи 6 различни типови на дневни додатоци или лекови.Ние дизајниран овој лек носителот со посебни одделенија за ноќно апчиња или на денот на апчиња, па не заборавајте да се земе сè, во точно време од денот.Додадете етикетата за да ги пратите на која пилула е кој.ОДЛИЧНО ЗА ПАТУВАЊЕ : Дали ќе патува во странство често или треба да се земе вашата дневна апчиња со вас каде и да одите, оваа пилула случај е совршен.Тоа не е обемна, што го прави лесно да се држи во вашата чанта, бања, торба или ранец.Тоа мерки 4" високи и 4" во дијаметар.Овој случај е одлична за постарите лица, кои често пати треба да се земе многу секојдневно витамини и лекови.НИКОГАШ не се ИЗМЕША ЛЕКОВИТЕ ПОВТОРНО : Оваа пилула организатор е совршен начин да се избегне заборавајќи да се земе вашата лековите.Оваа пилула кутија е одличен потсетник.Чувајте го на вашиот ноќната или на шалтер во вашата бања, па ќе бидете сигурни да се види тоа, секое утро и секоја вечер.На овој начин, секогаш ќе се сеќавам да се преземат соодветни средства.Оваа 6-оддел пилула организатор ви помага да се задржи вашата дневна апчиња и витамини одделени едни од други.Оваа пилула кутија е одлична за помагање да се сети да земете апчиња и витамини во право време.На овој начин, можете да ја развиете рутина и никогаш нема да заборавите да земете лекови.Чувајте го ова организатор од вашиот кревет или во видлива локација во бањата, така што секогаш ќе го видите тоа наутро и навечер.Нашата секојдневна исхрана, често не ни обезбеди со основните хранливи материи и важни витамини дека нашите тела треба да напредува, кој е зошто тоа е важно да се земаат секојдневно витамин додатоци.Ова ја прави нашата пилула divider уште повеќе важна алатка.Без разлика што вашиот медицински потреби, на оваа пилула случај ќе се обезбеди доволно простор за сите лекови и витамини вашето тело бара.На Трентон Подароци таблета шише мерки 4" високи и 4" во дијаметар.Оваа погодно големина случај е совршен за патување, бидејќи тоа лесно ќе се вклопи во кеса или ташна.За патувања, вие не мора да се грижите за донесување на сите вашите големи контејнери на апчиња и витамини заедно.Можете да ги чувате до 6 различни врсти на апчиња во секое од 6 прегради.Плус, капакот е полесно да се користи од капаци на типичен пилула шишиња.Зачувај себе напор со оваа пилула случај.Секој слот во овој витамин организатор ви овозможува да ги чувате секоја вид на пилули одделени.Ако вие и вашиот брачен другар, секој треба да се грижи за различни комбинации на лековите и витамини, тоа е лесно да се мешаат.Сега вие никогаш не ќе се измеша вашите апчиња повторно!Се организира со овој поделени пилула случај.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата