.

.

Бебе Pillowcase , Mokeydou Памук Машина Перат Противалергиски Pillowcovers Плик Дизајн Без Патент - Жирафа

Бебе Pillowcase , Mokeydou Памук Машина Перат Противалергиски Pillowcovers Плик Дизајн Без Патент - Жирафа

DEN 263.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пакет : Pillowcase постави на 1, Погоден за MOKEYDOU анти рамна глава обликувањето бебе перница.Ткаенина и Карактеристики : 100% памук, меки и удобни, не-иритирачки за кожата, има карактеристики на пот апсорпција и добра breathability.Pillowcase Функција : Заштита на перница јадро од тоа да биде оштетена или обоено, едноставна и симпатична можат да одиграме добар декоративни улога.За нега на Настава : [Машина Перат, ја Собори Сува] ве Молиме место на pillowcase во вентилирани место да се исуши по чистењето.Тоа не може да биде изложен на сонце.Може да се мијат со вода газирани + сол за да се намали стане жолта. 100% Гаранција за квалитет : Ние сме толку сигурни во квалитетот на нашите производи кои се нудат на 30-дневниот гаранција за квалитет!Било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас слободно.Велат Здраво на morning All Ви Треба Е Прекрасен Сон!!!Нашите MOKEYDOU Pillowcase се Меки и Издржливи, Вашиот Најдобар Избор!Материјал : 100% Cotton Size : 18 x 10 x 1.2 Inch Care Настава : 1.На pillowcase е направен од 100% памук,може да предизвика намалување.Ние се направени на pillowcase малку поголем од перница за да се реши ова прашање.Но ако треба да се мијат повеќе пати, ве молиме да обрнете внимание за да се исуши во вентилирани место после миење, не се изложуваат на сонце.2.Кога бебето е плунка, пот, главата, и се излачува масло се држиме до pillowcase, на pillowcase ќе станува повеќе и повеќе жолта.Тоа не е на pillowcore обоена боја на перница случај.Можете да ги користите сол + сода бикарбона да се исчисти.Оваа Pillowcase Само одговара за MOKEYDOU Анти Рамна Глава Обликувањето Бебе Перница.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата