.

.

Kwanzaa Фотографија Позадина Виси Африкански Среќен Kwanzaa Позадина Традиционални Декорација на Одмор Партија Kwanzaa Фото Кабина Проп Партија Услуги за Лица Табела Оркес?

Kwanzaa Фотографија Позадина Виси Африкански Среќен Kwanzaa Позадина Традиционални Декорација на Одмор Партија

DEN 263.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Она што ќе добиете : ќе добиете 1 парче Kwanzaa позадина, за 70.9 x 43.3 инчи во големина, и 1 пакет на јаже, за 13.1 метри во должина; Можете да ги користите за декорација на вашиот роденден или други празнична партија, за да додадете повеќе радосна атмосфера на овие прилики.Сигурен материјал : фото позадина е направен од долготрајни полиестер ткаенини, што е здрав, не е лесно да се скрши, да ви служи за долго време, а неговата површина е мазна, кои ви даваат топол допир, покрај тоа, обрасци или бои на тоа нема да избледи лесно, па вие не се грижите многу дека тоа може и да се изгуби сјај во кратко време.Шармантна слика : нашиот случај назад капка е опремен со шармантна слики, како што се печатени зборови, свеќници, свеќи, култури, чаши, овошје и некои други, плус живописни бои, давајќи им на луѓето исклучителна чувство, и додавање на повеќе елеганција и среќен елементи на вашите страни.Лесно да се откажам од : таванот позадина декорација е со дупки на нејзините ќошиња, лесно за вас да висат на, и вие само треба да се намали на јажето (вклучен) во соодветна должина на вашите потреби, тогаш земете го гајтанот низ дупката; И, ако тоа може да дојде со мала набори, може да железо тоа.Широка примена : партијата позадина има широк спектар на апликации; На пример, тоа може да се примени како фото студио за фотографија, фото кабина реквизити, ѕидни декорации, маса декорации или некои други, и тоа е исто така погоден за роденден партии, празнична партии, собири, свадби, бебето тушеви, супермаркети или продавници украси.Погодно за вас : На фотографијата во позадина е свитлива, не земајќи премногу простор, погодно за вас да се продавница, и може да се свитка тоа до кога ќе нема потреба за тоа, во овој случај, тоа ќе го задржи чист, а вие може да го извади тоа кога и што треба да се користи.Симпатична присутни : На custom background ткаенина е симпатична и деликатна подарок за вас и вашите пријатели, колеги, соученици, роднини, сестри или браќа, и тие може да се користи во некои активности или многу други ситуации, тие ќе ви благодариме за вашата прекрасна моментов, како и.Спецификации : Главен материјал : полиестер fabric Color : како слики shown Size : Позадина : прибл. 70.9 x 43.3 inches Rope : прибл. 13.1 feet Package вклучува : 1 x Kwanzaa backdrop1 Пакет на rope Warm белешки : објектот е погодна за луѓе кои се над 13 години.Ликвидација ризици може да постои, ве молиме имајте на јаже далеку од мали деца.Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата