.

.

Седиштето Protable LCD Дигитален Ph Метар Пенкало на Тестер Аквариум Базен Вода Вино Урина

Седиштето Protable LCD Дигитален Ph Метар Пенкало на Тестер Аквариум Базен Вода Вино Урина

DEN 1164.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Мерење на p H Опсег : 0.0 - 14.0 p H
. Резолуција : 0.1 p H
. Точност : ±0.1 p H (20°C), ±0.2 p H
. Оперативен Температура : 0 - 50°C (32 - 122°F)
. Калибрација : прирачник,1 точка
. Оваа p H Метар ги има сите функции кои ви се потребни за комерцијални или домашна употреба : за прочистување Вода апликации, отпадна вода регулатива, aquaculture, хидропоника, лаборатории & научно тестирање, базени & бањи, екологија тестирање, вино одлуки, земјоделството и многу повеќе.Карактеристики : Автоматско исклучување функција и ниска батеријата индикатор Голем и лесен-за-читање LCD екранот се калибрира во Фабриката 4.00, 6.86, и 9.18 p H Метар лесно може да се ре-калибрирани во областа Вклучува заштитна капа/ракав и батерии Се Слободни прав да се направи 4.00, 6.86, и 9.18 p H бафер решенија - види забава погоре.Спецификации : p H Опсег : 0.00 - 14.00 Резолуција : 0.01 p H Точност : +/- 0.01 p H Моќност : 2 x 1.5 V копчето мобилен батерии (Не се Вклучени) Димензии : 15.3 x 2.9 x 1,5 см (6 x 1.1 x 0.6 инчи) Тежина : 52 g (1.83 мл).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата