.

.

АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување Училница Пакет - 6 Кутии на 8 Боја Луди Точки Маркери - Децата Перат Лесно Контрола нетоксични Бои - 48 Вкупно Маркер Daubers

АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување Училница Пакет - 6 Кутии на 8 Боја Луди Точки Маркери - Децата Перат Лесно

DEN 1679.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Голема Точки!Голема Забава!Бескрајни Креации : Pop-off капа и точка далеку.Луди Точки е совршен маркер за мали раце, со големи планови.Лесен за користење маркер без неред и часа на забава.Тоа е идеален облик и големина го прави сликарство лесно и забавно за мали деца, па дури и grownups.Уникатен Квалитет на Дизајнот : Нашите Луди Точка Маркер за барел дизајн го прави лесно да се одржи и голем dauber сунѓерот совет е хаос слободни, нема да се исуши и го прави совршен точка секој пат.Бескрајна Забава и Учење : Дозволете вашите деца го изразат своето внатрешно изведувач за учење, додека бои и креативност.Децата ќе се забавуваат со откривање на нови начини за да го сликам и да се создаде.Тоа е исто така одличен начин за родителите да се воведе боја и уметноста на Луди Точки начин.Забава, Безбеден и Лесен за Користење : Луди Точка Маркери се целосно дете безбедно како тие се не-токсични, на база на вода, киселина-слободни и се во согласност со ASTM D4236 и EN71. Бидејќи сите мастило е содржана во внатрешноста на маркер за барел, нема боја шишиња за да се истури или мензи да се исчисти.Ние сме толку сигурни дека ќе бидете воодушевени со нашиот Луди Точка Маркери кои ако не сте задоволни со нив во секое време, ние ќе ги обезбеди целосна наплата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата