.

.

Wusthof Класичен IKON Paring Нож, 6 x 0.5 x 0.5 инчи, Црна, од Нерѓосувачки

Wusthof Класичен IKON Paring Нож, 6 x 0.5 x 0.5 инчи, Црна, од Нерѓосувачки

DEN 2596.32

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Висок јаглерод, од не ' рѓосувачки челик сечилото. 3 riveted црна синтетички справи.Направен во Solingen, Германија.Пакетот тежината на Производот е 0,4 Фунти.Исклучително долго работ на задржување / долг животен век на ножот.Прецизност роботи изостри на ножеви на острило.Исклучително високи почетни своите перформанси.Единствена, постојано висока и релијабилни квалитет.Оптимална сечење на работ по целата должина на сечилото.На ножеви се даде конечна полски користење на посебни диск.На 3-инчен директно parer е исклучително корисни кога треба да се направи директно intricut намалувања.Криви сечилото ви овозможува да го користите на ист начин што би exacto нож.На Wusthof Класичен Ikon е кулминација на сите најдобри карактеристики на секој од Wusthof нож линии.Комбиниран riveted се справи со дизајн е комбиниран со contoured форма за да додадете удобност и контрола.Класичен Ikon додава задните да се зајакнат, кој дејствува како контра рамнотежа при користење на нож.Овој втор зајакнат додава значајна сечилото контрола.Класичен Ikon има уникатна напред да се зајакнат, како и.Очекуваме делумно да се зајакнат е дизајниран така да може да се изостри со целосна должина на сечилото.Ова се зајакнат е, исто така, curvered кон внатре за да дозволите вашите прсти поголема контрола додека се држи нож од страна на ножот.Се наоѓа во Прибор за јадење Град на Светот, Solingen Германија, Wusthof фабрика историја датира колку што 1814 година, кога компанијата била сместена со Војводство Берг.На овој ден, компанијата останува семејство во сопственост на државата.Во текот на таа историја, Wusthof се фокусираше речиси исклучиво за производство на фалсификувани ножеви за професионален готвач и дома готвење ентузијаст.Wusthof користи специјална мешавина на германски челик низ целата должина на нож.Состојките од овој челик со гордост се гравирани на секој ножот.Wusthof не се користи само најдобрите материјали да се направи казна нож, но тоа е, исто така, од клучно значење дека секој сечилото е токму калено.Оваа калење овозможува нож за да се одржи својата предност за исклучително долго време, но сепак се уште се во можност да се одржува во вашата домашна кујна со излез треба да бидат испратени далеку за одржување.Нашата единствена соединение агол не е виден во многу ножеви.Овој агол tapers од ' рбетот на нож до работ да се овозможи здрав, но исклучително остар раб, додека, исто така, tapers од поткрепување на совет да се даде на нож сила како и флексибилност.Семејство во сопственост на државата за седум генерации, WÜSTHOF беше основана во Solingen Германија над 200 години.Долго познат како "Градот на Ножеви," Solingen има заработено репутацијата за изработката парична казна прибор за јадење генерација по генерација.Се наоѓа во Западна Германија во близина на брегот на Wupper Реката, Solingen е дом на господар blacksmiths за над 2,000 години.WÜSTHOF продолжува да се јавите на живописен град на Solingen својот дом, и со гордост го означува секој ножот како "Направени во Solingen.".

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата